La Liga: a 96. percben lőtt góllal mentett pontot a Real Sociedad

K. Zs.K. Zs.
2024.01.02. 21:27
Sergio Camello (balra) két góllal segítette nyerni a Rayót (Fotó: Getty Images)
A Rayo Vallecano – élve a több mint egy félidőn át tartó emberelőny kínálta lehetőséggel – 2–0-ra győzött a Getafe vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójának keddi játéknapján. A Real Sociedadnak is kijutott a hosszú emberhátrányból, de a 96. percben lőtt góllal sikerült 1–1-re mentenie az Alavés elleni meccset. A késő esti találkozón a Valencia 3–1-re verte vendégét, a Villarrealt.

REAL SOCIEDAD–ALAVÉS 1–1

A Sociedad november eleje óta nem veszített bajnokit, a megelőző három fordulóban gólt sem kapott – kicsi volt a valószínűsége, hogy a három vereségből érkező Alavés lesz az az ellenfél, amelyik megtöri akárcsak az egyik szériát is. Az egyik mégis összejött – és majdnem a másik is…

Ebben azért szerepe volt annak is, hogy Álex Remiro, a hazaiak kapusa piros lapot kapott a 36. percben, mert a 16-oson kívül kézzel akadályozta meg egy Alavés-akció befejezését. Az emberfórt Luis Rioja váltotta gólra a 76. percben, méghozzá tizenegyesből.

A végjátékban a hazaiak minden erőforrást mozgósítva ostromolták az Alavés kapuját: előbb kapufáig jutottak, aztán büntetőig, amelyet a VAR-szoba (megalapozottan) visszavonatott a játékvezetővel – ám az egyenlítés így sem maradt el: a 96. percben, egy rövid felszabadítást kihasználva Martín Zubimendi közelről a jobb alsóba lőtt.

GETAFE–RAYO VALLECANO 0–2

Az első félidő hajrája és a második eleje hozta a kulcspillanatokat a két madridi csapat mérkőzésén: a 40. percben a hazaiak támadója, Juanmi Latasa könyöklésért megkapta a második sárga lapját, majd a ráadásban Sergio Camello – idénybeli első bajnoki góljával – egy kipattanóból megszerezte a vezetést a Rayónak (0–1).

A második játékrész elején fordult a sorrend: előbb jött a gól – megint Camello lőtte, egy ellencsapás végén a kapust is kicselezve (0–2) –, majd újra villant a piros egy hazai játékos orra előtt, Mason Greenwood a játékvezető, Jorge Figueroa Vázquez megsértése miatt kapta.

Egy kis stat: az öt európai topligában eddig is a Getafe vezette a legtöbb piros lapot kapó csapatok listáját ebben az idényben, „előnye” a hetedikkel és a nyolcadikkal tovább nőtt – és akkor a keddi meccsen a lecserélése után, a kispadról kiállított Damián Suárez esetét még bele sem számítottuk…

A Rayo nyolcfordulónyi nyeretlenség után győzött bajnoki mérkőzésen, a Getafe – amely egy 2017-es rendbontás miatti büntetés életbe lépése miatt a Metropolitanóban fogadta vendégét – egy hónap után vesztett újra.

VALENCIA–VILLARREAL 3–1

A Valencia legutóbb augusztusban nyert meg egymás után két bajnoki mérkőzést – vajon sikerül-e hasonló duplázással indítania az új évet? A hazai drukkerek reményei már a 4. percben jelentősen erősödtek: a balról visszagurított labdát Roman Jaremcsuk a hálóba vágta.

Pepelu egy tizenegyes értékesítésével hamarosan növelte az előnyt, majd a második félidőben is bevágott még egy büntetőt – Gerard Moreno hajrábeli gólja Iliasz Akomas remek előkészítését követően nem osztott, nem szorzott: megszületett az újabb Valencia-győzelem.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ, keddi mérkőzések
Getafe–Rayo Vallecano 0–2
(Camello 45+1., 47.)
Kiállítva: Latasa (40., Getafe), Greenwood (50., Getafe), Damián Suárez (70., Getafe – a kispadról)
Real Sociedad–Alavés 1–1 (Zubimendi 90+6., ill. Rioja 76. – 11-esből)
Kiállítva: Remiro (36., Sociedad)
Valencia–Villarreal 3–1 (Jaremcsuk 4., Pepelu 27., 57. – mindkettőt 11-esből, ill. Gerard Moreno 73.)