La Liga: már nem 2005 van, Benítez csapata nem egyenlített 0–3-ról

2023.12.21. 00:15
Rafa Benítez ezúttal nem tett csodát 3–0-ról (Fotó: Getty Images)
Visszatalált a győztes útra a Villarreal, amely 3–2-re legyőzte a Celta Vigót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójának szerdai játéknapján. Az Athletic Bilbao egy hajrában szerzett góllal 1–0-ra nyert a Las Palmas vendéglátójaként.

A Villarreal a második félidő elején, a meccs 48. percében már 3–0-ra vezetett a Celta Vigo ellen, ám a Rafa Benítez vezette vendégek ekkor 5 perc alatt kétszer is betaláltak, így feljöttek 3–2-ra. Ekkor eszünkbe juhtatott a 2005-s BL-döntő, amelyben Benítez Liverpoolra épp így állt fel a Milan ellen, majd megnyerte a sorozatot. Nos, az egyenlítés ezúttal nem jött össze, pedig a 90. perc letelte után még jó negyedórát futballoztak a csapatok (3–2).

Ezzel egyidőben az Athletic Bilbao alaposan megszenvedett a Las Palmasszal. A baszkok előbb a 48. percben büntetőt, majd megannyi helyzetet hibáztak, végül azonban a 94. percben meg tudták nyerni a meccset.

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Las Palmas 1–0
(U. Gómez)
Villarreal–Celta Vigo 3–2 (Pedraza 13., Mandi 40., Parejo 48. – 11-esből, ill. Douvikas 52., Larsen 57.)

Korábban
FC Barcelona–Almería 3–2 (Raphinha 33., S. Roberto 60., 83., ill. Baptistao 41., Edgar González 72.)

Kedden játszották
Atlético Madrid–Getafe 3–3 (Griezmann 44., 69. – a másodikat 11-esből, Morata 63., ill. Borja Mayoral 53., 90+3. a másodikat 11-esből, Óscar 86.)
Kiállítva: Szavics (38. – Atlético)
Granada–Sevilla 0–3 (Pedrosa 23., Ocampos 32., S. Ramos 49.)
Rayo Vallecano–Valencia 0–1 (Sergi Canós 61.)
Kiállítva: Th. Correia (90+1., Valencia)

1. Girona 17 14 2 1 41–20 +21 44
2. Real Madrid 17 13 3 1 38–11 +27 42
3. Barcelona 18 11 5 2 34–21 +13 38
4. Atlético Madrid 17 11 2 4 35–19 +16 35