La Liga: soha unalmasabb nyitó mérkőzést, mint amilyen a Bilbao–Celta volt!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.11.10. 23:00
Majdnem tragikus hős lett a duplázó hazai csatár (Fotó: AFP)
A La Liga 13. fordulájának nyitó mérkőzésén az Athletic Bilbao gólokban, érdekes esetekben és fordulatokban gazdag mérkőzésen 4–3-ra legyőzte odahaza a Celta Vigót.

Huszonöt mérkőzés, 1639 percnyi játék után szerzett újra gólt Iago Aspas, aki a 16-os elől talált a kapuba, idénybeli 13. mérkőzésén (még az előző bajnokságban, márciusban volt legutóbb eredményes, az Espanyol ellen értékesített egy büntetőt).

Oihan Sancet azonban egyenlített még a szünet előtt kis szerencsével, ugyanis Nico Williams beadása két vendégjátékoson is megpattant, mielőtt kapura lőtte volna Sancet az ötösről a labdát – Jonathan Bamba ellenben nem sokra rá megmutatta, hogy a név nem mindig kötelez, mert lőtt egy irgalmatlan nagy gólt a jobb alsó sarokba 17 méterről. De maradt még izgalom az első félidőre!

A 45+5. percben ismét egyenlítettek a hazaiak, a Celta-védelem újabb nyílt napját kihasználva Gorka Guruzeta lőtt közelről gólt, és újfent a villámléptű Nico Williams adta a gólpasszt.

Akinek a lövését a második félidő elején hatalmas bravúrral védte Vicente Guaita, ám a kipattanó Gorka Guruzetát találta meg, aki pár lépésről a bilbaói góllövőlista élére lőtte magát. A 63. percben egyenlített Jörgen Strand Larsen, de lesről, és bölcsen nem ünnepeltette magát a VAR-vizsgálatig. Három percre rá már igen, érezte, ez alkalommal érvényes gólt szerzett, Aspas tökéletes passzából.

Aspas a hajrá felé közeledve bizonyította, hogy gólja és gólpassza ellenére sincs még csúcsformában, mert a Guruzeta által összehozott büntetőből nem tudott túljárni Unai Simón eszén.

Mintha megijedtek volna a felek a túl sok fordulattól, visszább vettek a támadásokból, de a ráadásban láthattunk egy kihagyott hazai helyzetet, majd egy 97. percben megítélt 11-est, amelyet nagyon higgadtan értékesített a csereként beálló Álex Berenguer.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ

Athletic Bilbao–Celta Vigo 4–3(Sancet 37., Guruzeta 45+5., 52., Berenguer 90+8. – 11-esből, ill. Aspas 25., Bamba 41., J. Larsen 66.)

1. Girona 12 10 1 1 29–15 +14 31
2. Real Madrid 12 9 2 1 23–8 +15 29
3. Barcelona 12 8 3 1 24–12 +12 27
4. Atlético Madrid 11 8 1 2 26–11 +15 25
5. Athletic Bilbao 13 7 3 3 25–17 +8 24
6. Betis 12 5 5 2 16–15 +1 20
7. Real Sociedad 12 5 4 3 20–15 +5 19
8. Valencia 12 5 3 4 15–13 +2 18