Hey Jude – Smahulya Ádám jegyzete

SMAHULYA ÁDÁMSMAHULYA ÁDÁM
Vágólapra másolva!
2023.11.03. 23:38


REMEGETT A LÁBA és libabőrös lett. Így reagált Jude Bellingham, amikor a Getafe elleni győztes gólja
REMEGETT A LÁBA és libabőrös lett. Így reagált Jude Bellingham, amikor a Getafe elleni győztes gólja

után a Santiago Bernabéu Stadionban több mint hatvanezren énekelték neki a Hey Jude című slágert, amelyet egyébként Paul McCartney John Lennon fiának, Juliannak írt 1968-ban. A dal azóta rendre felcsendül a Real Madrid szurkolóinál, miután a nyáron igazolt húszéves angol futballista eddig elképesztően teljesít, és ha így folytatja, akkor olyan ikonná válhat Madridban, mint Puskás Ferenc, Zinédine Zidane vagy Cristiano Ronaldo.

A legutóbbi, a Barcelona ellen győzelmet érő duplája után Szoboszlai Dominik is gratulált neki az Instagramon, míg korábban Jude Bellingham egy rakétát ábrázoló ikont küldött a magyar középpályás Leicester ellen lőtt bombagóljára reagálva. Kettejük között tehát jó a viszony, ám ennél sokkal fontosabb, hogy egyre inkább kezd kirajzolódni, kik lehetnek a következő évtized sztárfutballistái. A napokban az egyik Liverpoollal foglalkozó oldal azt írta, hogy Szoboszlai az egyik „Beatle” a csapatban. Nos, csavarva picit a gondolatmeneten, némi részrehajlással mondhatjuk azt is, hogy jelenleg a futballvilág négy „Beatle-je”, vagyis fiatal, népszerű sztárja Kylian Mbappé, Erling Haaland, Szoboszlai Dominik és persze Jude Bellingham.

Mellesleg utóbbi három a Bundesligából igazolt a jelenlegi csapatához, Haaland és Bellingham egyaránt a Dortmundban csiszolódott, míg a norvég csatár és a magyar középpályás korábban csapattársak voltak a Salzburgban. Talán ez sem véletlen. Ám ennél sokkal fontosabb az említett játékosok hozzáállása, elszántsága és önbizalma. Haaland gyakorlatilag gép, Mbappé már világbajnok, és a francia válogatott vezére, Szoboszlai Dominik pedig évekkel ezelőtt teljes komolysággal állította, hogy BL-t akar nyerni. Akkor sokan csak nevettek, ma már ez teljesen reális cél. Bellingham néhány nappal ezelőtt átvette a legtehetségesebbnek vélt Európában játszó 21 éven aluli labdarúgónak járó Raymond Kopa-díjat, majd azt mondta, hogy a következő öt évben ötször akarja megnyerni a BL-t, Európa-bajnok és világbajnok akar lenni. Komolyan gondolja, és hozzátette, hogy eleinte, gyerekként nem izgatta a futball, a versengés, a győzelem miatt szerette meg a labdarúgást. Mint mondta, amikor az anyukájának készített karkötőket vagy csak bújócskázott, akkor is mindig a legjobb akart lenni, a pályán pedig rendre megízlelheti a győzelem mámorát.

Azt pedig szinte csak ő tudja, milyen, amikor a világ egyik legnagyobb klubjának tábora a poptörténet egyik legnagyobb slágerét énekli a tiszteletére.

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!

Legfrissebb hírek

Régi ismerősök – Smahulya Ádám jegyzete

Bajnokok Ligája
16 órája

Van tűz – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2025.11.02. 23:21

Gólok és cipők – Szöllősi György jegyzete

Spanyol labdarúgás
2025.11.01. 23:31

Valami félrecsúszott – Kapolcsi-Szabó Bence jegyzete

Jégkorong
2025.10.30. 23:11

Kösz a tavaszt, szevasz! – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
2025.10.29. 23:33

A lámpagyújtogató – Kovács Erika jegyzete

Téli sportok
2025.10.29. 07:20

Tanár úr – Somogyi Zsolt jegyzete

Labdarúgó NB I
2025.10.28. 06:34

Temetni veszélyes – Malonyai Péter jegyzete

Angol labdarúgás
2025.10.26. 23:27
Ezek is érdekelhetik