La Liga: Uzuni is betalált, de kikapott a Granada a Villarrealtól

2023.10.30. 23:08
Gerard Moreno (jobbra) két góljával főszerepet vállalt a vendégek győzelmében (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójának záró mérkőzésén a Villarreal 3–2-re győzött a Granada otthonában.

A Villarreal öt nyeretlenül megvívott bajnoki után győzött újra, nagyrészt köszönhetően annak, hogy az első félidőben a 18. és a 28. perc között háromszor is betalált – Gerard Moreno duplája után Alexander Sörlothrévén is. Hiába kapott azonban tíz perc alatt hármat a Granada, a tabella utolsó előtti helyén álló házigazda perceken belül visszajött a mérkőzésbe, miután Ricard Sánchez szépítését követően a volt ferencvárosi támadó, Myrto Uzuni is eredményes volt.

A fordulás után a Granada nagyobb sebességfokozatra kapcsolt, ez viszont csak arra volt elegendő, hogy kiegyenlítse a labdabirtoklás arányát. A második félidőben a vendégek nem erőltették a támadásokat, egyetlen szünet utáni kapura lövésük egyben a meccs utolsó mozzanata volt. A hazaiak pedig ugyan kilencszer is próbálkoztak kapura lövéssel, de vagy nem találták el a kaput, vagy Filip Jörgensen, a vendégek kapusa védett – olykor bravúrral.

A Villarreal rossz sorozata véget ért, a Granadáé nem, immár zsinórban nyolcadik meccsén maradt nyeretlen.2–3

SPANYOL LA LIGA
11. FORDULÓ

Granada–Villarreal 2–3 (R. Sánchez 29., Uzuni 34., ill. G. Moreno 18., 23. – a másodikat 11-esből, Sörloth 28.)

VASÁRNAPJÁTSZOTTÁK
Atlético Madrid–Alavés 2–1
(Riquelme 26., Morata 45+1., ill. Guevara 90+6.)
Real Betis–Osasuna 2–1 (Willian José 45+1., Isco 90+4., ill. Rubén García 85.)

Rayo Vallecano–Real Sociedad 2–2(Mumin 31., Bebe 90+1., ill. Oyarzabal 41., 66.)
Athletic Bilbao–Valencia 2–2
(De Marcos 32., Berenguer 90+7., ill. Fran Pérez 62., Duro 68.)