A La Liga 23. fordulójában a Real Madrid 1–1-et játszott odahaza az Atlético Madriddal.

Madrid,
Santiago Bernabéu, 64 721 néző. Vezette: Gil Manzano
Real Madrid:
Courtois – Carvajal (Lucas Vázquez, 83.), Militao, Rüdiger, Nacho (Álvaro Rodríguez, 77.) – Valverde, Kroos (Camavinga, 63.), Ceballos (Modric, 63.) – Asensio (Tchouaméni, 63.), Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Atlético Madrid: Oblak – N. Molina, Szavics, Hermoso, Mandava (José Giménez, 23.) – M. Llorente (Lemar, 57.), Barrios (Ángel Correa, a szünetben), Koke (Witsel, 76.), Saúl Níguez (Morata, 76.) – Griezmann, Carrasco. Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző: Álvaro Rodríguez (85.), ill. José Giménez (78.)
Kiállítva:
Ángel Correa (64.)

Komoly hátrányban az éllovas Barcelona mögött a Real Madrid, komoly hátrányban a városi rivális mögött az Atlético Madrid, de a madridi városi derbi nem pontok és helyezések függvénye, sokkal több annál. Hogy mit jelent a múlt és a hagyomány, annak ékes példája az, ahogyan megemlékezett a közelmúltban elhunyt Amancióról a Real Madrid...

Jobban kezdett a Real, Antonio Rüdiger egy kisebb, Karim Benzema egy nagyobb helyzetet hagyott ki az első tíz percben. Reinildo Mandava igen súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a 20. percben, José Giménezt küldte a helyére Diego Simeone. Gyakorlatilag öt védővel játszott az Atlético, Yannick Carrasco gyakran balhátvédet játszott, de így nagyon egyedül maradt elöl Antoine Griezmann, akit a két volt realos, Saúl Níguez és Marcos Llorente nem tudott hatékonyan segíteni a középpályáról.

Benzema nem villogott, Marco Asensio és Federico Valverde 16-os előtti lövései veszélytelenek voltak, Vinícius Júniort levette a pályáról Sztefan Szavics – kevés izgalmat hozott az első félidő, pláne hogy Gil Manzano bölcsen megfogta a két csapatot néhány idejében kiosztott sárga lappal. Simeone beküldte a pályára előbb Ángel Correát, majd Thomas Lemart, Ancelotti a Luka Modric, Eduardo Camavinga, Aurélien Tchouaméni triót vezényelte oda – Ángel Correa pedig jó harminc perccel a vége előtt teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát.

Hatalmas lehetőséget kapott tehát a Real, már csak élni kellett volna vele: gyorsan kapott egy gólt Ancelotti csapata, mondhatni, a szokása szerint, José Giménez fejes góljára hamar válaszol fejjel a szintén csereember és szintén uruguayi Álvaro Rodríguez, de az eredményes folytatás elmaradt, így maradt a döntetlen. 1–1

KORÁBBAN
Cádiz–Rayo Vallecano 1–0 (S. Guardiola 74.)
Espanyol–Mallorca 2–1
Elche–Real Betis 2–3 (Fidel 7. – 11-esből, Boyé 9., ill. B. Iglesias 65. – 11-esből, Miranda 68., Willian José 90+5. – 11-esből)

KÉSŐBB
21.00: Valencia–Real Sociedad (Tv: Spíler2)

VASÁRNAP
14.00:
Athletic Bilbao–Girona (Tv: Spíler2)
16.15: Celta Vigo–Valladolid (Tv: Spíler2)
18.30: Almería–Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Álvaro Rodríguez a mérkőzés embere.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+6. perc Vinícius beadását kifejeli Álvaro elől a volt realos Hermoso, ennyi volt.

90+5. perc Vinícius passz címén kirúgja a labdát a pályáról.

90+3. perc Tchouaméni közbelép, korner. Modric beadását kiejti Oblak, a védői kisegítik.

90+2. perc Vinícius megindul, de otthagyja a labdát Szavicsnak.

Öt perc a ráadás.

90. perc Luka Modric ellöki Carrascót, sárga lap. Eltiltás.

89. perc
Morata kezez a 16-oson belül, picit megrántotta előtte a vállát Militao. A csatár nem reklamál.

88. perc Tchouaméni jobbal kapura lő 15-ről, középről, Oblak jobbra vetődve fogja a labdát.

87. perc
Benzema ballal 18-ról feladja a labdát Oblaknak.

85. PERC ITT A GÓL, Modric bal oldali szögletét ÁLVARO RODRÍGUEZ a bal alsóba sarokba fejeli az ötösről, középről, Griezmann és Carrasco mellől. 1–1!

85. perc Modric passzát Camavinga kissé közelebbről a kapusba vágja.

84. perc A 16-os bal sarka elől Tchouaméni jobbal nagy erővel a kapusba lő.

83. perc Lucas Vázquez be, Carvajal le. Az utolsó csere ma.

Morata: 8 meccs a Real ellen, 3 góllal.

Az uruguayi első gólja a Real ellen.

78. PERC VEZET AZ ATLÉTICO! Griezmann ballábas, kissé balról érkező szabadrúgását JOSÉ GIMÉNEZ a bal alsó sarokba fejeli Rodríguez és Militao elől tíz méterről, középről. 0–1!

Morata: 95 meccs a Realban, 31 góllal és 11 gólpasszal.

45 kiállítás a 172 madridi derbin: 25 Atléticós, 20 realos kiállítással.

A legtöbb piros lapot hozó derbik:

58: Barcelona–Espanyol
48: Sevilla–Betis
45: Real Madrid–Atlético Madrid

77. perc Álvaro Rodríguez be, Nacho le. Camavinga az új balbekk.

76. perc Álvaro Morata és Axel Witsel
be, Saúl és Koke le.

Az AM előző gólját Griezmann szerezte itt. 2018-ban még.

72. perc Carrasco jó passzát az ötös bal sarka elől ballal kapura tesz Griezmann, de blokkol azonnal Rüdiger.

71. perc
Valverde nem lő a 16-os elől, inkább céltalanul ível egyet. Kirúgás.

71. perc Nahuel Molina odarúg a jobb szélen Nachónak, elnézést kér. Sárga lap.

A hetedik piros lapja volt az az Atléticónak ebben az idényben. Hermoso, Szavics és Correa a Real ellen állt ki.

64. PERC ÁNGEL CORREA kiáll, odakönyökölt a felező körül Rüdigernek. Aki látványosan nagyot esett.

63. perc Asensio, Kroos és Ceballos le, Luka Modric, Eduardo Camavinga és Aurélien Tchouaméni be.

63. perc Valverde a 16-os elől jobbal a bal alsó mellé vágja a Griezmann által kifejelt labdát.

61. perc Griezmann a bal alsó mellé lő ballal, 17-ről, Carrasco passzából.

57. perc Thomas Lemar be, a Kroos által az imént megrúgott, azóta sántikáló Llorente le.

57. perc A Correát ellökő Nacho kap sárga lapot.

55. perc Vinícius kicselezi a balon Griezmannt, a ballábas beadása azonban rossz. Szavicsé.

Október óta nem nyert sorozatban három bajnokit a Real. Az AM hat bajnoki óta veretlen.

52. perc Benzema passzát az ötös jobb sarka elől tízről a jobb alsó mellé vágja Valverde.

47. perc A 200. La Liga- és 301. Real-meccsét vívó Nacho szerelése után kontra, de Asensio passza rossz Valverdének. Vinícius megindul, a ballábas, balról jövő beadását ballal hatról a bal sarok mellé perdíti Benzema. Szaviccsal megbirkózva.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Ángel Correa be, Barrios le, középpályás helyett támadó.

Adrián Escudero 11

45+2. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS ELSŐ FÉLIDEJE!

Egy perc csak a ráadás.

45. perc Barrios indítása kicsit hosszú Griezmann felé, kivetődik Courtois. Simeone is elvetődik a kispadok előtt, a hátára... Nagyon ideges lett a mester, ziccer lehetett volna.

43. perc Rüdiger passzol Viníciushoz, akit szerel a 16-oson belül Szavics! Kontra, Saúl ballal 22-ról nagyon a jobb felső mellé talál.

41. perc
Griezmann jobb oldali szöglete Courtois-é.

38. perc Oblak elkapja Kroos jobb oldali beadását, majd Szavics véletlenül rálép Vinícius lábára a 16-os előtt. Elnézést kér.

Llorente nagyapja, Ramón Grosso annak idején együtt játszott a Realban Amancióval!

36. perc Marcos Llorente kap sárga lapot Vinícius ellökéséért, majd az azt követő heves reklamálásért. Anno 39 meccsen 2 gólt vágott a Real színeiben.

35. perc Carvajal remek szerelés, Nacho pompás csel után ad be pontatlanul.

33. perc Hazai kontra, Vinícius harciasan szerel, majd megindul, a passzát kissé jobbról, 22-ről ballal jócskán a jobb felső mellé nyesi Asensio.

28. perc Carrasco beadását elrúgják az ötösről nagy nehezen a hazaiak. Nem is, Giménez fejelte kifelé a labdát a jobb oldali kapufa mellől.

A Real Madrid legutóbbi négy meccséből kettőt elveszített madridi ellenfellekel szemben, az előző 15-ből is éppen ennyit. Az Atlético az előző három meccsén nyert, amikor városbéli csapattal vívott bajnokit.

25. perc
Valverde passzát kissé jobbról, 23-ról jobbal a jobb alsó mellé rúgja Ceballos.

24. perc Barrios szép csel után a 16-oson belül jár már, a ballábas beadásba belelép Valverde. Kontra, Szavics megelőzi Ceballos indításából Viníciust.

23. perc Kroos bal oldali beadását Rüdiger a kapushoz fejeli az ötös elől.

23. perc José Giménez a pályán. Három védővel az ATM. Carrasco bal oldali középpályás lett, Molina a másik szélen.

Ahogyan várni lehetett sajnos, Mandavát hordágyon viszik le.

22. perc Koke odalép Ceballosnak, sárga lap. Manzano okosan igyekszik megfogni a feleket.

21. perc Carrasco bal oldalról leadott lövése a kapusé.

Ne feledjük, Reguilón nem léphet pályára ma az exe ellen.

20. perc Valverde megindul ismét a jobb oldalon, szereli Mandavát, a beadás azonban Szavicsé. Mandavát ápolni kell, amikor az uruguayi hátulról meglökte, igen furcsa szöget vett fel a bekk jobb térde...

19. perc Valverde emelését Benzema jobbal kapásból 12-ről az égbe rúgja.

Az Atlético a legutóbbi három itteni meccsét rúgott gól nélkül bukta el. Előtte azonban sorozatban hatszor sem kaptak ki itt!

A Real Madrid legutóbbi 13 meccséből mindössze egyet veszített el az Atlético ellen a ligában, tavaly májusban, idegenben.

15. perc Vinícius megindul a bal szélen, a jobblábas beadást elfejeli az ötös elől Hermoso. Nem is beadás, kapura lövés volt ez, 14-ről.

11. perc Militao megindul a jobb szélen, ballal hatról jócskán a jobb sarok mellé lő Benzema! Aki mentett kvázi a mellette érkező Ceballos elől.

9. perc
Carvajal passzát Asensio kapura teszi kissé jobbról, 19-ről, ballal, Oblak jobbra vetődve kiüti a szitáló labdát.

8. perc
A 16-os bal sarkától jobbal nem sokkal tekeri a labdát a bal, azaz a bal sarok mellé Carrasco. Courtois vetődve biztosított.

Rekorder lett, egyetlen spanyol csapatot senki sem vezetett ennyi meccsen a spanyol élvonalban!

7. perc Éder Militao kap sárga lapot Carrasco ellökéséért. Simeone tapsol.

A Real egy büntetőt lőtt ebben az idényben: a héten, Liverpoolban. A ligában egyet sem ítéletek meg ellenük.

6. perc Molina jobb oldali beadása Valverde lábáról a háta mögött tartott kezére pattan véletlenül, Gil Manzano azonnal jelez: tovább.

5. perc Barrios jobb oldali beadása Militaóé, előtte szépen cselezett Mandava. Utána meg Ceballos.

4. perc Szavicsot kell ápolni. Ráesett a lábára a fejes után a német kollégája.

3. perc Carvajal emel az ötösre jobbról jobbal, Nacho elől ment Molina, fejjel. Kroos beadását Rüdiger tízről nagyon a jobb felső mellé fejeli!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek piros-fehér mezben és kék nadrágban.

Zuhog az eső, Esőisten is siratja Amanciót, akiről megemlékezik a csapat és a szurkolók is.

Egy kis örökmérleg: 213 mérkőzés, 108 realos és 54 atléticós siker, 357, ill. 272 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

Rossz hír a Real Madridnak, hogy Ferland Mendy mellé felkerült a sérültlistára David Alaba és Rodrygo is. A vendégektől De Paul, Kondogbia és a volt realos Reguilón maródi.

„Mindennap látom keményen edzeni, és tudom, az utóbbi időszakban előfordult, hogy nem volt boldog. Szeretem a játékosaimat, ám csak az számít, hogy a Real Madrid nyerjen. Szombaton balhátvédként a kezdőben kap helyet. Hogy távozna a nyáron? Remélem, mindketten itt leszünk a következő idényben is.”

A 63 éves olasz vezetőedző beszélt az utóbbi időben kevés játéklehetőséget kapó, ám amikor játszó, kiválóan teljesítő Nachóról is.

„Ritka, de szinte sohasem sérül meg, megköszönhetjük a genetikai adottságait a szüleinek – mondta Vinícius Júniorról a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője. – Persze a profizmusát is ki kell emelni, nagyon figyel magára, a táplálkozására, a mérkőzések és az edzések között is jó munkát végez. Rengeteget gyakorolja a befejezéseket és a kapura lövéseket, edzések után rendszeresen kint marad pluszmunkát végezni. Meg is van az eredménye, láthatjuk a meccseken.”

A 20-szoros brazil válogatott futballista 2018. szeptember 29-én 18 évesen, 2 hónaposan és 17 naposan éppen az Atlético Madrid ellen (0–0) mutatkozott be a spanyol élvonalban, akkor csereként a hajrára küldte be Julen Lopetegui, a Real Madrid akkori vezetőedzője.

Vinícius Júnior kilencedik bajnokijára készül az Atlético Madrid ellen, gólt még nem szerzett, ám a formája alapján elképzelhető, hogy szombaton betalál a városi rivális kapujába. BOMBA FORMÁBAN ÉRKEZIK Vinícius Júnior az Atlético Madrid elleni derbire. A Real Madrid szélsője a hétközi, Liverpool elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első mérkőzésén (5–2) két gólt szerzett, és adott egy gólpasszt, ha pedig a legutóbbi négy tétmérkőzését nézzük, öt gól és három gólpassz áll a neve mellett. Az Atlético Madrid elleni bajnoki mérkőzéseken azonban még eredménytelen. Eddig nyolc La Liga-meccset játszott a városi rivális ellen, egy vereség, két döntetlen és öt győzelem a mérlege, valamint három gólpassz.

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) csapatai összesen több mint 3 milliárd eurót költhetnek játékosaik fizetésére – ez őrületes különbség a másodosztály 203 milliós összesített fizetési sapkájához képest.

A rangsor harmadik helyén álló Atlético fizetési sapkája a szeptemberi 341 millióról 315 millióra esett vissza (az európai kupakudarc miatt). Ez a szám egyébként kiválóan példázza a Real Madrid, Barcelona kettős és a többi spanyol klub közötti gazdasági szakadékot – a királyi gárda több mint kétszer annyi pénzt költhet a játékosai és a szakmai stáb fizetéseire, mint városi riválisa.

A spanyol pontvadászat legmagasabb fizetési plafonjával továbbra is a címvédő Real Madrid rendelkezik, a királyi gárda 683 millió eurót költhet a játékosai fizetésére. A második helyen a Barcelonát találjuk. A katalán sztárcsapat fizetési sapkája a nyári 656 millióról 648 millióra esett vissza, nagyrészt a korai BL-búcsú miatt. A „gránátvörös-kékek” helyzete hosszú távon már messze nem ennyire rózsás: a La Liga figyelmeztette Laportáékat, hogy a tavaly nyári pénzügyi manőverek hatása a mostani idény végeztével megszűnik, így a Barcának 200 millió euróval (!) kell csökkentenie bértömegét.

Bejelentette a spanyol labdarúgás első két osztályában játszó csapatok téli átigazolási időszak utáni fizetési sapkáját a két pontvadászatot irányító szervezet (La Liga) – szúrta ki a Marca.

Most, a két csapat szombati bajnokija előtt ugyanarra a hídra frappáns molinót helyezett ki az egyik sportműsor-szolgáltató, a DAZN, s azt írta: „Madrid szereti Madridot”, a felirat mellett pedig az Atlético montenegrói védője, Sztefan Szavics és a Real aranylabdás horvát középpályása, Luka Modric ölelte át egymást.

A Real brazil támadója, Vinícius Júnior már a felek szeptemberi meccsén is rasszista támadások áldozata lett, de a januári incidenssel túllőttek a célon az atletisek.

Mint arról korábban beszámoltunk, január végén az Atlético Madrid–Real Madrid Spanyol Kupa-mérkőzés előtt a „matracosok” szurkolói az egyik madridi hídra egy felakasztott Vinícius-bábut tettek ki, s a fölötte lévő molinóra azt írták: „Madrid utálja a Realt!”. Az akkor történtekre egy hónappal később, a szombati, újabb városi rangadó előtt zseniális válasz érkezett.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL–ATLÉTICO MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!