La Liga: a Sevilla kétszer is egyenlített, mégis kikapott az Osasunától

D. Á.D. Á.
2023.02.26. 22:59
Az Osasuna örülhetett Sevillában (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójában a Sevilla 3–2-re kikapott az Osasunától.

Az Osasuna már a 18. percben előnybe került David García parádés fejesének köszönhetően. Négy perccel később Kike Barja is betalált, de a gólját les miatt érvénytelenítették.

Sokáig nem jött össze az egyenlítő gól a Sevillának, ám a 63. percben nagyon elsült Nemanja Gudelj lába – a szerb középpályás olyan harmincról vállalta el, a labda a bal felső sarokba zúdult, a vendégek kapusa meg se mozdult.

Hiába hozták a labdát a hazaiak, öt perccel később ugyanabban a pozícióban találták magukat, mint Gudelj bombagólja előtt. Bunu kapus csúnyán a labda mellé ütött egy jobb oldali beadásnál, a játékszer a mögötte álló Fernandóról a saját kapujába pattant.

Ezután sem adta fel a Sevilla, szűk negyedórával a vége előtt Jusszef en-Nesziri nagy lendülettel vezette rá a labdát az Osasuna védelmére, egy szép cselt követően bal külsővel lőtt a bal alsó sarokba.

Mindkét csapat nagyon akarta a győzelmet, s hiába egyenlített kétszer is a sevillai gárda, végül a pamplonaiak örülhettek – Abde Ezzalzouli előtt adódott nagy lehetőség, a néhány perccel korábban pályára lépő marokkói nem is hibázott.

Az Osasuna 3–2-re megnyerte az összecsapást, így véget vetett az ötmeccses nyeretlenségének. A Sevilla 23 forduló után továbbra is szenved a La Ligában, csak a 14. helyen áll.

SPANYOL LA LIGA
23. FORDULÓ

Sevilla–Osasuna 2–3
(Gudelj 63., en-Nesziri 78., ill.D. García 18., Fernando 68. – öngól, Abde 85.)

Hétfő
Villarreal–Getafe 2–1 (Chukwueze 44., Morales 52., ill. Ünal 9.)

KORÁBBAN
Athletic Bilbao–Girona 2–3
(Berchiche 35., Raúl García 89., ill. Aleic García 4., De Marcos 19. – öngól, Vesga 45+1. – öngól)
Celta Vigo–Real Valladolid 3–0
(Seferovic 17., Gabri Veiga 32., 64.)

Almería–FC Barcelona 1–0 (E. B. Touré 24.)

Szombaton játszották
Valencia–Real Sociedad 1–0
(Zubeldia 40. – öngól)
Real Madrid–Atlético Madrid 1–1 (Á. Rodríguez 85., ill. J. Giménez 78.)
Cádiz–Rayo Vallecano 1–0 (Sergi Guardiola 74.)
Espanyol–Mallorca 2–1 (Braithwaite 22., 51., ill. Muriqi 41.)

Pénteken játszották
Elche–Real Betis 2–3 (Fidel 7. – 11-esből, Boyé 9., ill. B. Iglesias 65. – 11-esből, Miranda 68., Willian José 90+5. – 11-esből)