Man. City: a francia sztár úgy döntött, spanyol válogatott lesz

Vágólapra másolva!
2021.05.11. 18:37
Egybehangzó spanyol sajtóhírek szerint a Manchester City francia futballistája, Aymeric Laporte spanyol válogatott lehet, és már a nyári Európa-bajnokságon is spanyol színekben szerepelhet!

Elsőként a Marca számolt be arról, – a L’Équipe pedig megerősítette – hogy a francia nemzetiségű, de a francia felnőtt válogatottban sosem szereplő Aymeric Laporte spanyol mezt ölthet magára. arról, – a L’Équipe pedig megerősítette – hogy a francia nemzetiségű, de a francia felnőtt válogatottban sosem szereplő Aymeric Laporte spanyol mezt ölthet magára.

A védő 2011-től 2016-ig 51 mérkőzésen játszott a francia korosztályos válogatottakban, és bár behívták a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőire, sérülés miatt nem játszott.

Emellett köztudott Franciaországban, hogy a Manchester City játékosa sosem volt Didier Deschamps szövetségi kapitány kedvence, így valószínűleg a jövőben sem kapott volna sok lehetőséget.

Laporte az EB-n a spanyolok mezét viselheti
Laporte az EB-n a spanyolok mezét viselheti

Laporte 2010-ben került az Athletic Bilbao utánpótláscsapatához, s egészen 2018-ig – a Manchester Cityhez igazolásáig – Spanyolországban futballozott. A Marca információi szerint már csak egyetlen papírra várnak a spanyolok a honosításához, és az is formalitás, így akár a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon is részt vehet a védő.

Ezek szerint tehát Laporte meggondolhatta magát, hiszen korábban azt nyilatkozta, sosem szerepelne másik válogatottban.

„Franciaországot választottam, francia vagyok. Nem rendelkezem kettős állampolgársággal, és nem is szeretnék" – mondta nemrég Laporte.

Legfrissebb hírek

A spanyolok aranylabdása a kihagyott tizenegyesről: „Lesokkolt...”

Minden más foci
2025.07.28. 09:44

A női Eb döntőjében a címvédő angolok nyertek a spanyolok ellen – 11-esekkel

Minden más foci
2025.07.27. 20:51

Agyhártyagyulladása után lehet Eb-győztes az aranylabdás Aitana Bonmatí

Minden más foci
2025.07.27. 08:31

Kikaptunk a spanyoloktól, Magyarország ezüstérmes a férfi pólótornán

Vizes vb 2025
2025.07.24. 15:21

Vizes vb: a spanyoloké a bronzérem a női vízilabdatornán

Vizes vb 2025
2025.07.23. 13:08

Elhibázott büntetők, piros lap és spanyol siker a házigazda ellen a női Eb-n

Minden más foci
2025.07.18. 23:12

Jude Bellingham túl van a műtéten

Spanyol labdarúgás
2025.07.16. 19:39

Női labdarúgó Eb: taktikus futballal verték meg a belgákat az olaszok

Minden más foci
2025.07.03. 20:00
Ezek is érdekelhetik