La Liga: ötöt hintett az Atlético, megvan az év potya gólja?

2016.04.02. 18:16
Az Atlético Madrid Antoine Griezmann vezérletével 5–1-re kiütötte a Betist (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 5–1-re kiütötte a Betist a La Liga 31. fordulójában.

Az Atlético Madrid nem izzadt meg a Betis ellen a spanyol bajnokság legutóbbi fordulójában. Diego Simeone csapatának 37 perc kellett, hogy feltörje ellenfele védelmét, ekkor Fernando Torres volt eredményes. A támadó remek kiugratás után gyönyörű mozdulattal emelte át a labdát a kapus fölött (1–0).

A második gól Antoine Griezmann nevéhez fűződik, de a jelenetsorról valószínűleg még sokáig hallunk majd, a francia játékos találatánál ugyanis elképesztően nagyot hibázott Antonio Adán kapus (2–0).

Az év potya gólja?

A második játékrészben teljesen felőrölte ellenfelét az Atlético, a 65. percben Juanfran háromra növelte a hazaiak előnyét, erre még válaszolt a Betis, Rubén Castro révén (3–1).

A 81. percben Griezmann megszerezte második gólját is, a hosszabbításban pedig Thomas Partey állította be az 5–1-es végeredményt.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ

Atlético Madrid–Betis 5–1 (F. Torres 37., Griezmann 42., 81., Juanfran 65., Thomas 91., ill. R. Castro 79.)