Király-kupa: kiszenvedte a Valencia, „simázott” a Sevilla

2016.01.28. 22:53
A Valencia idegenben 1–0-ra legyőzte a Las Palmast a spanyol Király-kupa negyeddöntőjének visszavágóján, ezzel bejutott az elődöntőbe, csatlakozva a szintén csütörtök este továbbjutó Sevillához, valamint az elődöntős szereplést szerda este kiharcoló Barcelona, Celta Vigo duóhoz.

A Valencia némi meglepetésre nem tudott előnybe kerülni a negyeddöntő első mérkőzésén, hazai pályán 1–1-es döntetlenre volt képes Gary Neville együttese, amely az idegenbeli visszavágón szó szerint kiszenvedte a sikert a több helyzetet kiharcoló, de a kapu előtt nem elég éles Las Palmas otthonában. Valencia némi meglepetésre nem tudott előnybe kerülni a negyeddöntő első mérkőzésén, hazai pályán 1–1-es döntetlenre volt képes Gary Neville együttese, amely az idegenbeli visszavágón szó szerint kiszenvedte a sikert a több helyzetet kiharcoló, de a kapu előtt nem elég éles Las Palmas otthonában.

A találkozó egyetlen gólját Rodrigo szerezte a 20. percben egy erőszakos labdaszerzést követő remek akció végén.

Kettős győzelemmel jutott a spanyol Király-kupa elődöntőjébe a Sevilla, miután csütörtök este idegenben 3–0-ra legyőzte a másodosztályú Mirandés együttesét a negyeddöntő visszavágóján.

A Sevilla megnyugtató, kétgólos előnnyel utazott az alsóbb osztályú ellenfél otthonába, ahol hazai teljesítményét felülmúlva nyert 3–0-ra, tehát összesítésben 5–0-val lépett a következő körbe. A Sevilla góljait Vicente Ibrorra, Juan Munoz és Coke szerezte.

Az elődöntő párosításainak sorsolására pénteken kerül sor.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK

Las Palmas–Valencia 0–1 (Rodrigo 20.)
Továbbjutott: a Valencia, 2–1-es összesítéssel

KORÁBBAN RENDEZTÉK
Mirandés–Sevilla 0–3 (Iborra 9. – 11-esből, Munoz 70., Coke 92.)
Továbbjutott: a Sevilla kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Barcelona–Athletic Bilbao 3–1 (L. Suárez 53., Piqué 81., Neymar 91., ill. I. Williams 12.)