Király-kupa: hazai vereségével kiesett az Atlético Madrid

2016.01.27. 22:26
A Celta Vigo labdarúgócsapata a hazai pályán játszott gól nélküli döntetlent követően 3–2-re nyert az Atlético Madrid otthonában a spanyol Király-kupa-negyeddöntő visszavágóján, ezzel továbbjutott.

A hazai 0–0-s döntetlen nem volt rossz kiindulási alap a Celta Vigónak, azok után meg pláne jól álltak a vendégek, hogy Pablo Hernández betalált a Vicente Calderónban. Antoine Griezmann gyorsan egyenlített, a második félidőben azonban előbb John Guidetti, majd Pablo Hernández is betalált, ezzel reménytelen helyzetbe taszítva az Atléticót. A hazaiak csak szépíteni tudtak a hajrában Ángel Correa találatával.

Érdekesség, hogy Pablo Hernández az első játékos, aki ebben az idényben egy mérkőzésen két gólt szerzett az Atlético Madrid ellen.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK

Atlético Madrid–Celta Vigo 2–3 (Griezmann 29., Correa 82., ill. P. Hernández 22., 64., Guidetti 56.)