El Clásico: Ezt a meccset az ész nyerheti meg - Ancelotti

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.03.21. 22:46
null
Carlo Ancelotti (balra) szerint Cristiano Ronaldo jó formában van (Fotó: Reuters)
Luis Enrique, a spanyol élvonalbeli FC Barcelona vezetőedzője szerint a Real Madrid elleni el Clásicón csak a legjobb teljesítményükkel lehet esélyük, míg Carlo Ancelotti, a királyi gárda trénere úgy véli, a mérkőzést az ész döntheti el.

 

„Különleges meccs lesz, mert két ősi ellenfél és a bajnokság két fő esélyese találkozik – mondta Luis Enrique, a Barcelona vezetőedzője szombaton. – A tét nem kicsi, de bármi történik, tíz forduló hátra lesz még a bajnokságból. Sokan azt hiszik, ennek a találkozónak van egyértelmű esélyese, de ez nem így van. Mindkét gárdát kiváló futballisták erősítik. A közönség szerepe döntő lehet, nagy lökést adhat nekünk, bízom benne, így lesz.”

SZAVAZÁS

Mit vár a vasárnapi Barcelona–Real meccstől, avagy az el Clásicótól?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

„A BL-győztes ellen lépünk pályára, itt a lehetőség, hogy meglépjünk előle a tabellán. Ehhez a lehető legjobb teljesítményünkkel kell kirukkolni. Szilárdan kell védekeznünk és hatékonyan támadnunk. A támadókra fontos feladat vár a gólszerzést illetően, de a többiek nélkül semmit sem tudnának tenni. Ez csapatjáték, tizenegy ember kell a sikerhez. Az ilyen mérkőzések mindig emlékezetesek és feszült hangulatúak. Játékosként sokat átéltem, edzőként keveset. Trénerként hideg fejjel kell gondolkodni” – mondta a Barca szakvezetője.

„Hogy ki a favorit, azt az aktuális forma dönti el – vélekedett Carlo Ancelotti, a Real Madrid olasz szakvezetője a sajtótájékoztatóján. – A Barcelonáé jobb, mint a mienk, de mindkét fél számára nehéz mérkőzés lesz. Nagy lehetőség áll előttünk, egy győzelemmel visszaszerezhetjük az első helyet a tabellán. Ugyanakkor ez az összecsapás nem lesz olyan meghatározó, mint az Atlético Madrid elleni Bajnokok Ligája-párharc.”

„Nem vagyok bolond, alaposan felkészültünk a mérkőzésre a Barcelona stratégiájából. Győzni akarunk. Nagyszerű együttes ellen játszunk a szezon fontos szakaszában. Rendhagyó módon készültünk, de a csapat bízik a sikerben.”

„Fizikailag sokat javultunk, de persze Modric és Sergio Ramos visszatérése is sokat számít. Ezt a mérkőzést azonban nem a test, hanem az ész tudja megnyerni. Cristiano Ronaldo jól teljesített az edzéseken, ahogy a többiek is. Bale marad a megszokott posztján, ugyanazt kérem tőle, mint mástól. Tizenegy emberrel védekezünk, tizenegy emberrel támadunk. Sohasem fogadnék el előzetesen döntetlent, így most sem. Megvan az esélyünk a győzelemre” – tette hozzá Ancelotti.

A vasárnap 21 órakor kezdődő Barcelona–Real Madrid összecsapást a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósításával nyomon követheti!

Legfrissebb hírek

Soványka siker a Rayo ellen, hétpontosra hízott a Barca előnye

Spanyol labdarúgás
54 perce

Napra pontosan három hónap után nyert az Elche, odahaza győzött a Levante és az Osasuna is

Spanyol labdarúgás
20 órája

A Villarreal fellépett a dobogóra

Spanyol labdarúgás
2026.03.20. 23:00

„Ezért is egyedülálló Leo” – Cristiano Ronaldo után Messi is elérte a 900 gólos határt

Minden más foci
2026.03.19. 13:00

Már a hétvégén játszhat a Barcelona lecserélt kapusa – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.03.19. 11:09

Fontos mérkőzésekről hiányozhat Thibaut Courtois

Spanyol labdarúgás
2026.03.19. 10:49

„A második félidőben új, fokozott önbizalmat láttam a csapat játékában” – Hans-Dieter Flick a Barcelona kiütéses győzelme után

Bajnokok Ligája
2026.03.19. 08:00

Kétszer is egyenlített a Newcastle, de a hét gólig jutó Barcelona jutott be a BL-negyeddöntőbe

Bajnokok Ligája
2026.03.18. 20:40
Ezek is érdekelhetik