Spanyolország: Pelé is Casillasnak adná az Aranylabdát

MTI MTIMTI MTI
2012.07.05. 06:41
Pelé, minden idők egyik legjobb futballistája szintén úgy vélekedett, hogy Iker Casillas, a vasárnap befejeződött Európa-bajnokságon aranyérmes spanyol válogatott kapusa megérdemli az Aranylabdát.

„Általában a csatárok részesülnek ebben az elismerésben, de úgy gondolom, most remek alkalom lenne arra, hogy szakítsanak a hagyományokkal és Iker Casillas kapja meg a trófeát. Rászolgált” – nyilatkozta a brazilok háromszoros világbajnoka az As című spanyol sportnapilapnak.

Korábban az Aranylabdát 1956-ban létrehozó France Football magazin írta meg, hogy a Real Madrid hálóőre méltó lenne az elismerésre. Casillas 137 mérkőzésen őrizte az ibériai alakulat kapuját és 75 találkozón nem kapott gólt.

Spanyol futballista három alkalommal kapta meg eddig az elismerést, a legendás Alfredo di Stéfano (Real Madrid) 1957-ben és 1959-ben, Luis Suárez (FC Barcelona) pedig 1960-ban.

A kapusok közül eddig egyedül Lev Jasin érdemelte ki az Aranylabdát: a szovjet válogatottal az első, 1960-as Eb-t megnyerő legenda 1963-ban kapta meg a díjat.

Legfrissebb hírek

Unai Simón megelőzheti Casillast és Zengát is

Foci vb 2026
2 órája

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
4 órája

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
13 órája

„Nem én döntöttem így, ő akart lejönni” – Muslera lecseréléséről Bielsa

Foci vb 2026
17 órája

Spanyolország hozta a kötelezőt a fejben teljesen széteső Uruguay ellen, s megnyerte csoportját

Foci vb 2026
18 órája

Videó: Muslera újabb hibája után győztek a spanyolok

Foci vb 2026
19 órája

Yamal, Oyarzabal, Baena hármassal rohamoznak a spanyolok Uruguay ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
21 órája

Pelé vb-győztes mezére lehet licitálni

Foci vb 2026
Tegnap, 13:14
Ezek is érdekelhetik