Csúfosra sikerült a Barcelona nyitánya Numanciában: vereség

2008.08.31. 21:22
Mint ismeretes, újonc otthonába látogatni egyik labdarúgócsapatnak sem könnyű feladat a bajnokság első fordulójában. A szabály ismételten megerősítést nyert a spanyol pontvadászat első fordulójában, és ki kell terjeszteni a Barcelonára is.
Eto'o (balra) és társai nem fértek labdához a büntetőterületen belül
Fotó: Reuters

A tavalyi bajnokságban a katalán óriás tizenkilenc győzelem mellé ugyanennyi pontveszteséget számlált, és egyik legfőbb gyengéje az volt, hogy a „kisebbnek” minősített csapatok otthonából sem tudta elhozni a három pontot.

Nos, a most induló bajnokság első fordulójában a Barcelona az újonc Numancia otthonába látogatott, és távozott pont nélkül. A hazai csapat egyértelműen kontrajátékra rendezkedett be, és az első perctől kezdve túlélésre pályázott.

Tette ezt sikerrel, hiszen Mario egy konta végén már a 11. percben a léc alá bombázott, és vezetéshez juttatta az újoncot. A Barcelona végigtámadta az egész mérkőzést, hiába. Mit szépítsük? A Numancia kiválóan „öntötte a betont” és befalazta ötösének előterét.

A Barca-drukkereket bosszanthatnánk a gránátvörös-kékek kihagyott helyzeteinek felsorolásával, nem tesszük. Leo Messi utolsó percekben lőtt kapufája jelentette a legközelebbi lehetőséget a gólszerzéshez, ám a mai nap a Barcának semmi sem sikerült.

Pep Guardiola vereséget szenvedett első bajnoki mérkőzésén a Barcelonánál, a Numancia története során először megverte a katalán óriást.

Az Atletico Madrid a Schalke BL-beli kiütése után a bajnokságban is jól kezdett. A Bilbao-szurkolók – már amennyire egy meccs után szabad ilyen következtetést levonni... – ismét nehéz idényre számíthatnak, miután kedvenceik vereséget szenvedtek a San Mamésben az Almeríától.

Az elmúlt bajnokság második helyezettje, a Villarreal nem bírt Pamplonában az Osasunával, 1–1 lett a vége. Vadócz Krisztián nem került be a hazaiak keretébe.

LA LIGA

1. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Almeria 1–3 (I. V. Martinez 57., ill. Pellerano 7., Negredo 33., Ortiz 51.)
Atletico Madrid–Malaga 4–0 (Heitinga 26., Forlán 38., 43. – a másodikat 11-esből, Sinama-Pongolle 80.)
Numancia–Barcelona 1–0 (Mario 11.)
Osasuna–Villarreal 1–1 (Nekounam 69. – 11-esből, ill. Senna 54.)
Racing Santander–Sevilla 1–1 (Juanjo 76., ill. Luis Fabiano 70.)
Real Betis–Recreativo Huelva 0–1 (Adrian 36.)
Sporting Gijon–Getafe 1–2 (Castro 35., ill. Albin 14., Casquero 86.)