Visszatért a galaktikus Real Madrid, bánkódhatnak az andalúzok

2007.05.06. 23:10
A spanyol bajnokság 33. fordulójának rangadóján hatalmas csatában tudott hazai pályán a Sevilla fölé kerekedni Capello együttese, pedig a félidőben még az andalúzok vezettek. A második játékrészben galaktikus Real Madridot láthatott a közönség a Bernabeuban, Guti, Van Nistelrooy és Beckham is fergeteges mékőzést játszott, a holland csatár kétszer is eredményes volt. Ezzel a Real Madrid lépett a Sevilla örökébe, azaz a királyi gárda lett a katalánok legfőbb üldözője.
Van Nistelrooy átvette a vezetést a góllövőlistán Kanouté előtt

SPANYOL ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG (LA LIGA)

33. FORDULÓ
Real Madrid–Sevilla 3-2 (Van Nistelrooy 63., 85., Robinho 79., ill. Maresca 41. Chevantón 93.)

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Az első helyzet negyedóra magasságában adódott, Beckham jobboldali szöglete után Diarra fejelhetett teljesen tisztán az ötösről, de bólintása mintegy húsz centivel elkerülte a kapu jobb alsó sarkát.

Négy perccel ezt követően Cicinhótól indult a hazaiak támadása, Raúl próbálkozását blokkolták, a kipattanót aztán Emerson bombázta kapura, ám Palop hatalmas bravúrral menteni tudott.

A Real Madrid továbbra is lendületben maradt, Beckham a tizenhatos csücskétől csavart másfél méterrel a bal felső sarok fölé a huszadik minutumban.

A 27. percben jelezte először a Sevilla is a szándékait, ám Puerta óriási erejű lökete három méterrel a kapu fölé szállt.

A 40. percben aztán hidegzuhany a jól kezdő madridiaknak, Maresca egy visszafejelt labdát 17 méterről találta el kapásból olyan mesésen, amellyel szemben a világ bármely kapusa tehetetlen lett volna. A lövés a hiába vetődő Casillas mellett-fölött a kapu bal felső sarkában kötött ki.

A második félidőben Marescának már a meccs eldöntése járhatott a fejében, amikor az 52. percben kiszorított helyzetből is a kapu felé tudta irányítani a labdát, de végül lövése az oldalhálóban kötött ki.

Ezután fokozták a tempót a fővárosiak, s a 62. percben egyenlíteniük is sikerült. Guti tanítanivaló kiugratására Van Nistelrooy csapott le Palopot megelőzve, és tíz méterről kissé kisodródva ugyan, de a kapuba tudta bombázni a labdát.

A 79. percben újra Guti volt a kulcsfigura, pimasz pöccintésével Robinhót hozta kihagyhatatlan ziccerbe, a brazil nem is hibázott Paloppal szemben.

A meglehetősen magas hőfokú végjáték során két játékos is a kiállítás sorsára jutott. Robinho mezlevétel miatt gyűjtötte be második sárga lapját, a túloldalon Aitor Ocio pedig Diarra megütéséért kapott piros lapot.

A vendégek sorsát aztán Van Nistelrooy pecsételte meg. A 85. percben Sergio Ramos egyéni játéka és remek lövése után az akciót középen követő Van Nistelrooynak nem volt nehéz dolga, két méterről fejelt az üres kapuba.

A Sevilla uruguayi csatárának, Chevantónnak az utolsó másodpercekben szerzett gyönyörű 23 méteres szabadrúgásgólja már csak szépségtapasz volt vendégeknek, akik ezzel visszacsúsztak a a spanyol dobogó legalacsonyabb fokára.