Reyes volt a Madrid megmentője

2007.01.21. 23:25
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Real Madrid egygólos győzelmet aratott a Mallorca vendégeként. A tabella élén hármas holtversenyben találjuk a címvédő Barcelonát, a Sevillát, valamint a királyiakat. Igaz, a katalánoknak egy mérkőzésük elmaradt.
José Antonio Reyes (középen, Real Madrid) szezonbeli harmadik találata három pontot ért csapatának

La Liga:

19. forduló:
Mallorca – Real Madrid 0-1
(Reyes 77.)
Az első félidőben óvatosan kezdtek a csapatok. A tabella alsó házában található Mallorca alaptaktikája az egycsatáros, Maxi Lopezre épülő játék, ellenben az utóbbi hetekben jelentős átalakításon keresztülment vendégeken inkább az összeszokatlanság volt érezhető.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Mezőnyfölényben futballoztak a vendégek, de ennek semmilyen eredménye nem volt. Higuaín ziccert rontott, de a támadással és gólszerzéssel leginkább megbízott két madridi társa, Robinho, illetve Van Nistelrooy még ezt sem igazán mondhatta el magáról, annyira észrevétlenek tudtak maradni.

A hazaiak kizárólag Maxi Lopez kontráiban bíztak, aki ugyan sokat rontott és komoly gólhelyzetbe nem tudott kerülni, de mivel általában egyedül kellett felvennie a harcot a Helguera vezérelte vendégvédelemmel, mégsem marasztalható el egyértelműen.

Az első félidő legizgalmasabb pillanata az volt, amikor egy madridi szögletet követően Sergio Ramos fejese a felső lécen pattant egyet.

A második játékrész az elsőhöz hasonlóan visszafogott tempóban kezdődött. Ez a 66. percben paprikázódott fel kissé, amikor Robinho egy ziccert 12 méterről az égbe lőtt. Na nem emiatt szabadultak el az indulatok, hanem mert a hazaiak lest reklemálták az akciónál.

A dolog odáig fajult, hogy Diarra három(!) hazai játékost is torkon ragadott, ami érthetően tumultózus jelenethez vezetett. A madridi játékos ugyanúgy sárga lappal úszta meg a történteket, mint a túloldalon az egyik “torkonragadott”, Baszinasz.

A 77. percben született a mérkőzést eldöntő találat: Reyes a jobbösszekötő helyéről, 20 méterről, egy lépés megtétele után ballal a jobb felsőbe csavart.

A hajrára nagy erőket mozgósított a hazai együttes az egyenlítésért - amint beértek a madridi büntetőterületre, máris dobták magukat, de reklamáltak Helguera-kezezéséért is -, a királyiak viszont két kontrával akár el is dönthették volna a találkozó.

Higuaín azonban csúnyán kapu mellé lőtt - jóidőbe eltelik, amíg Real Madrid-szinten mérkőzéseket is eldönteni képes játékos válik az argentin-francia csatárból, ha egyáltalán lesz ideje képességeinek a végére érnie a spanyol fővárosban -, De la Red pedig elcselezte magát.

Ettől függetlenül öt perc túlórát követően lefújták a mérkőzést, nyert a Real, bár a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.

Hetedik idegenbeli találkozóját nyerte meg a Capello-csapat, a Mallorca hazai mérlege továbbra is siralmas: tíz mérkőzésen egy(!) siker.

A tabella első három helyezettjének egyformán 38-38 pontja van, közöttük most a sorrend Barcelona, Sevilla, Real Madrid. (A katalánok Betis elleni idegenbeli találkozójuk elmaradt.)