Női röplabda: az Újpesté a bronzérem a Magyar Kupában

2020.02.13. 18:54
A harmadik szettbeli kisebb megingást leszámítva simán, 3:0-ra nyert az Újpest a Jászberény ellen Nyíregyházán, így megszerezte a bronzérmet a női röplabda Magyar Kupában.

Több száz szurkoló előtt kezdődött a program a Continental Arénában, ahol elsőként az Újpest és a Jászberény lépett pályára a női röplabda Magyar Kupa végjátékában a bronzéremért rendezett mérkőzésen. A negyeddöntőben a legutóbbi négy kiírásban finalista (kétszer nyerő) Békéscsabát búcsúztató UTE kezdett jobban, több blokkal, pontosabb nyitásokkal végig magabiztosan vezetett, és előnybe került (25:15).

A folytatás szorosabban alakult, 13:13-nál az UTE-t irányító Kántor Sándor először kért időt. Hatott a mondanivaló, ráadásul Valerin Carabali jó szerváival ismét megléptek a lila-fehérek, így simává vált a kiélezettnek induló szett (25:16). A harmadik játszmára felpörgött a Jászberény – vagy csak az újpestiek koncentráltak kevésbé –, 20:14-re is vezetett. Az UTE azonban fordított, és a 3:0-s sikernek köszönhetően 2015-as harmadik hely után szerzett ismét érmet a Magyar Kupában.

A döntőt a bajnok Vasas Óbuda és a címvédő Fatum-Nyíregyháza vívja 19.30-tól.

RÖPLABDA K&H MAGYAR KUPA, NŐK
UTE–Jászberény 3:0 (15, 16, 23)
Nyíregyháza, 800
néző. V: Jámbor, Árpás
UTE: Yurtsever 6, Nikic 13, Bagyinka 3, Kojdová 6, Carabali 14, Lacombe 18. Csere: Maurer (liberó), Nagy V., Boros. Vezetőedző: Kántor Sándor
Jászberény: Borsos 2, Alishanova 2, Szilcsenkova 7, Bulajics 7, Ventura 9, Tóth E. 6. Csere: Radomszki 1, Piatek (liberó), Mészáros Zs., Szerényi 6. Vezetőedző: Makai Péter
A mérkőzés alakulása. I. játszma: 4:1, 8:4, 16:9, 21:10, 24:15. II. játszma: 1:1, 5:3, 7:6, 11:7, 13:13, 18:14, 24:16. 3. játszma: 1:5, 4:6, 8:12, 14:20, 20:21, 22:22, 24:23
Kántor Sándor:
– A csapatom talán kicsit jobban akarta a győzelmet, mint a Jászberény. Annyival voltunk jobbak, hogy a játékosaim egységesebben hajtották végre a gyakoroltakat. Előzetesen is mondtam, négy-ötpontos előnynél is le kell nyomni az ellenfelet, nem szabad hagyni felzárkózni. Azt vártuk, hogy hibázik a Jászberény, de a legfontosabb, hogy a harmadik szettben vissza tudtunk jönni.
Makai Péter: – Nem érdemeltünk győzelmet, az Újpest jobban akarta a sikert. Ha másnapig játszunk, akkor se értük volna utol. A harmadik szettben más szerkezetben röplabdáztunk, próbálkoztunk, de akkor sem érdemeltünk sikert.