Női röpi Extraliga: simán nyert a Békéscsaba, a Szent Benedek

2023.03.23. 19:57
Hazai pályán győzött a Békéscsaba (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
A Békéscsaba simán, 3:0-ra legyőzte a vendég MÁV Előrét, a Szent Benedek RA pedig az UTE-t a női röplabda Extraliga negyeddöntőjének első mérkőzésén, csütörtökön.

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharcok második felvonását vasárnap rendezik.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA–MÁV ELŐRE SC-ST SOLAR 3:0 (16, 20, 18)
Békéscsaba, 900 néző. V: Horváth M., Tillmann.
BÉKÉSCSABA: VASZILEVA 13, MOSHER 12, DRPA 17, Glemboczki 10, Pintér 6, Bagyinka 3. Csere: KERTÉSZ (liberó), Bodnár, Karhu 3, Olijnyik. Edző: Tóth Gábor
MÁV ELŐRE: Narancsics 1, ERTZ 11, Csabai 1, DVORACEK 16, TÓTH J. 8, Szabó L. 5. Csere: KOVÁCS E. (liberó), Kiss L., Szilágyi N. Edző: Nagy Fanni
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:5, 11:7, 15:14, 21:14. 2. játszma: 7:5, 9:11, 15:12, 19:17, 24:17. 3. játszma: 7:3, 10:9, 14:13, 18:14, 23:17
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Békéscsaba javára
Tóth Gábor: – Sok hibával kezdtünk, különösen nyitásban, de aztán helyreállt a rend. Volt egy hosszabb játékmegszakítás is, de ez sem nyomta rá a bélyegét a csapat teljesítményére. Nem sziporkáztunk, nehéz meccs volt, az volt a fontos, hogy a lehető legkevesebb ki nem kényszerített hibával játsszunk, és hogy például Lia Moshert tudjuk integrálni a játékba. Ez jól sikerült, megérdemli a dicséretet, remekül játszott. Szeretnénk a lehető leghamarabb lezárni a párharcot.
Nagy Fanni: – A három nullás vereség ellenére büszke vagyok a lányokra. Amiket begyakoroltunk, azokat megcsináltuk. Egy-két hibán még javítani kell, igyekszünk még többet kihozni a hazai meccsből vasárnap.

SZENT BENEDEK RA–UTE 3:0 (27, 16, 18)
Balatonfüred, 200 néző. V: Bátkai-Katona, Varjasi.
BALATONFÜRED: KOLEVA 14, VACSI 6, BASNAKOVA 15, PÉREZ 11, OROSZ 7, Michalewicz 5. Csere: Fáth, Balogh E. (liberók), Dimitrics. Edző: Krisztian Mihajlov
UTE: HIRUELA 14, KILYÉNFALVI 8, KINDELAN 16, Tarin 2, Woock 2, Goodwin 2. Csere: Baksa (liberó), Németh H., Sziládi 1, Ambrosio 2, Sztojanovics. Edző: Horváth András
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:3, 8:6, 14:10, 17:11, 20:20, 25:25. 2. játszma: 4:1, 8:4, 14:11, 17:12, 21:13. 3. játszma: 4:2, 7:3, 11:6, 12:11, 17:12, 21:14
Az egyik fél harmadik győzeleméig tartó párharc állása: 1–0 a Balatonfüred javára
Krisztian Mihajlov: – Örülök, hogy megnyertük a rájátszás első mérkőzését. Közel egy hónapja nem játszottunk tétmeccset, s ez meg is látszott az első játszmában nyújtott játékunkon, magunknak tettük nehézzé a találkozót. Kell egy kis idő, hogy ismét lendületbe jöjjünk.
Horváth András: – Az első játszma végjátéka rányomta a bélyegét a továbbiakra. Voltak rendkívül biztató dolgaink, de az esélyesebb Füred fölénk kerekedett.
Vasas Óbuda–MTK Budapest 3:0 (13, 14, 21)