Férfi röpi Extraliga: egy lépésre 19. bajnoki címétől a Kaposvár

2023.04.27. 22:01
2–0-ra vezet összesítésben a Kaposvár (Fotó: Facebook/Fino Kaposvár)
A Kaposvár házigazdaként 3:0-ra legyőzte a MÁV Előrét a férfi röplabda Extraliga döntőjének második, csütörtöki mérkőzésén, ezzel 2–0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A Kazincbarcika házigazdaként 3:1-re legyőzte a Pénzügyőr SE-t, míg a Kecskemét egy sikerre került az ötödik helytől.

A két csapat első, múlt vasárnapi mérkőzését a 18-szoros bajnok somogyiak idegenben nyerték 3:0-ra, a székesfehérváriaknál ráadásul megsérült a válogatott feladóátló Pesti Marcell, aki már nem léphet pályára a fináléban.

A vendégeket edző Dávid Zoltán együttesében így az eredendően feladó Szabó Vilmos lett az átló, helyén az albán Amarildo Deliu irányított.

A kezdésre a két hosszú oldali lelátó gyakorlatilag megtelt, és a pálya mögötti sorokban is szép számmal ültek nézők a Kaposvár Arénában – ennyi szurkoló férfi bajnoki mérkőzésen nagyon régen volt kint a helyszínen nemcsak Kaposváron, hanem Magyarországon is.

A fehérváriak megint jól kezdtek, pontos blokkjaiknak köszönhetően sokáig vezettek is, míg a kaposváriak nyitásrontásaikkal sok „ingyenpontot” adtak riválisuknak. A hazaiak először 10:10-nél érték utol ellenfelüket, de a MÁV Előre az albán Redjo Koci ponterős játékának köszönhetően a vezetést nem adta ki a kezéből, azt egészen a hajráig őrizte. A végjátékhoz érve, 22:21-nél került előnybe a Kaposvár, amely rutinos játékosai vezérletével meg is nyerte a szettet.

A második felvonás csak egy ideig alakult szorosan, a hazaiaknál a korábbi válogatott Baróti Árpád mellett a jelenleg is nemzeti csapattag center, Iván Bence teljesített kiemelkedően, vezérletükkel a Fino magabiztos előnyt épített ki. Dávid Zoltán cserékkel is próbálkozott, de ez sem hozott változást.

A harmadik etapban a hazai kulcsemberek továbbra is jól teljesítettek, Dávid így négypontos hátrányban, amolyan utolsó próbálkozásként Szabót feladóként hozta vissza. A MÁV Előréből csak Koci nyújtott bajnoki döntőbe illő teljesítményt, és mivel a fehérváriak védekezésben nem bírtak Barótival, a Kaposvár – a nézők álló vastapsa mellett – ezt a mérkőzést is lezárta a lehető legrövidebb idő alatt.

A 87 perces összecsapás legjobbja a 20 pontos Baróti volt.

RÖPLABDA
FÉRFI EXTRALIGA
Döntő, 2. mérkőzés
Fino Kaposvár–MÁV Előre-Foxconn 3:0 (24, 19, 18)
KAPOSVÁR: IVÁN B. 8, BARÓTI 19, BÖGÖLY 11, Lescay 3, Bartunek 4, Quevedo 9. Csere: BOZÓKI (liberó), Hubicska, Tóth K. 2. Edző: Szlobodan Prakljacsics
SZÉKESFEHÉRVÁR: Eke 4, Deliu 3, KOCI 15, Ambrus 2, Szabó V. 4, Doda 3. Csere: Takács M. (liberó), Boa, Bibók 5. Edző: Dávid Zoltán
Kaposvár, 2106 néző. V: Halász T., Árpás K. Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:5, 6:8, 10:10, 11:15, 15:18, 20:20, 23:21. 2. játszma: 3:4, 8:9, 14:10, 17:11, 20:15, 23:19. 3. játszma: 4:2, 9:5, 11:8, 15:12, 18:16, 21:18
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Kaposvár javára
Szlobodan Prakljacsics: – Hasonló volt a helyzet, mint Székesfehérváron: az első játszma végére kaptuk össze magunkat, és a szettsiker megadta a lendületet a folytatásra. Jól összpontosítottunk, játszottuk a saját játékunkat. Köszönjük a közönség segítségét, bízunk az eredményes folytatásban!
Dávid Zoltán: – Be kell látnunk, hogy ha a Kaposvár kétszer is megver minket 3:0-ra, akkor jobb nálunk. Az első szettben lett volna esélyünk, de lámpalázas a fiatal társaság, ami érthető. Hiányzik még a tapasztalat, így sokat segítene, ha végre nyernénk egy játszmát. Természetesen nem adjuk fel, a harmadik mérkőzésen mindent megteszünk azért, hogy ne érjen véget a párharc.

A 3. helyért, 2. mérkőzés
GreenPlan-Kazincbarcika–Pénzügyőr SE 3:1 (18, –20, 14, 21)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Az 5. helyért, 2. mérkőzés
Kecskeméti RC–Debreceni EAC 3:0 (22, 23, 22)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Kecskemét javára