Rio 2016: Faldum Gáboré minden idők legjobb magyar férfi eredménye triatlonban

2016.08.18. 17:57
A riói olimpián a férfi triatlonosok versenyén Alistair Brownlee megvédte címét, testvére ezúttal a második helyen ért célba. Faldum Gábor a 20. helyen végzett, Tóth Tamás 33. lett. A britek történelmet írtak ezzel az arannyal, Faldum Gábor pedig minden idők legjobb magyar helyezését érte el a férfiak között olimpián triatlonban.

Tóth Tamás a 16., Faldum Gábor a 30. helyen állt az 1500 méter úszást követően. A kerékpározás Faldumnak sikerült jobban, összetettben feljött a 23. helyre, de Tóth Tamás hátrébb került. A futás során Faldum még előrébb tudott jönni, végül a 20. lett, ezzel elérte minden idők legjobb magyar helyezését az olimpiai játékok történetében.

Tóth Tamás ideje 17:30 volt, míg Faldum Gábor 18 perc alatt úszta le a másfél kilométert. Az élen a szlovák színekben versenyző Richard Varga és az orosz Igor Poljanszkij végzett 17:18-as idővel.

A küzdelmek a 40 kilométeres kerékpározással folytatódtak. Faldum Gábor 1:14:41-gyel, Tóth Tamás 1:15:19-el zárta a távot.

Az élen ekkora továbbra is Richard Varga állt, őt követte a brit Alistair Brownlee és a francia Vincent Luis. A 10 kilométeres futás során a címvédő Alistair Brownlee ellentmondást nem tűrően futott, simán nyert, a cél előtt már sétálva várta meg a második helyen végző testvérét.

A britek ezzel már 20 aranynál járnak, így ez a legsikeresebb olyan olimpiai a számukra, amelyet nem Londonban rendeztek. Pekingben 19 aranyéremig jutottak.