Rio 2016: „Először arra gondoltam, hogy szeretett vezérünk boldog”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.08.13. 08:27
Észak-Korea eddig egy arany-, két-két ezüst- és bronzérmet szerzett a riói olimpián. A legfényesebb medália győztese, a női súlyemelők 75 kilós mezőnyében induló Dzsong Rim Szié, aki az interjúk során nem győzött köszönetet mondani hazájának.

Az olimpia előtt Észak-Korea diktátora, Kim Dzsongun követelte a sportolóktól, hogy legalább öt aranyérmet szerezzenek, mert egyébként szégyent hoznak az országra.

„Nem éreztem semmiféle nyomást a döntő előtt. Csak az emelésre koncentráltam. Az első, amire gondoltam, amikor megnyertem az aranyérmet, hogy szeretett vezérünk boldog. Nagyon nehéz felkészülésem volt, néha még sírtam is, amikor befejeztük. Azonban tudtam, mindez azért történt, hogy közelebb kerüljek az aranyéremhez” – mondta a 23 éves olimpiai bajnok.

Kim úgy is a súlycsoport esélyesének számított Rióban, hogy tavaly novemberben megsérült a csípője a houstoni világbajnokságon, ahol aztán orvosai tanácsai ellenére tovább versenyzett és ezüstérmet szerzett.

„A hazámban kiváló orvosi és rehabilitációs körülmények vannak, így a világbajnokság után két hónappal már edzhettem is” – tette hozzá a Londonban még a 69 kilósok mezőnyében induló, de ott is aranyérmet szerző súlyemelő.

A diktatórikus ország 1964 óta szerepel a téli, 1972 óta pedig a nyári olimpiákon. Legeredményesebb sportága a súlyemelés, amelyben eddig 16 érmet – öt aranyat, hat ezüstöt és öt bronzérmet – szereztek a sportolói.

„Nem éreztem semmiféle nyomást a döntő előtt. Csak az emelésre koncentráltam. Az első, amire gondoltam, amikor megnyertem az aranyérmet, hogy szeretett vezérünk boldog. Nagyon nehéz felkészülésem volt, néha még sírtam is, amikor befejeztük. Azonban tudtam, mindez azért történt, hogy közelebb kerüljek az aranyéremhez” – mondta a 23 éves olimpiai bajnok.

Kim úgy is a súlycsoport esélyesének számított Rióban, hogy tavaly novemberben megsérült a csípője a houstoni világbajnokságon, ahol aztán orvosai tanácsai ellenére tovább versenyzett és ezüstérmet szerzett.

„A hazámban kiváló orvosi és rehabilitációs körülmények vannak, így a világbajnokság után két hónappal már edzhettem is” – tette hozzá a Londonban még a 69 kilósok mezőnyében induló, de ott is aranyérmet szerző súlyemelő.

A diktatórikus ország 1964 óta szerepel a téli, 1972 óta pedig a nyári olimpiákon. Legeredményesebb sportága a súlyemelés, amelyben eddig 16 érmet – öt aranyat, hat ezüstöt és öt bronzérmet – szereztek a sportolói.

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik