Mikulás-rali: az MNASZ és a szervezők is felkészültek a zárt kapus évadzáróra

Vágólapra másolva!
2020.11.26. 18:46
Oláh Gyárfás, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) elnöke szerint a szervezet és a rendezők is teljes mértékben felkészültek arra, hogy zárt kapuk mögött lebonyolítsák a rali országos bajnokság idei utolsó futamát, a Mikulás-ralit a veszprémi lőtéren és környékén december első hétvégéjén.

A sportvezető az M4 Sport Sporthíradó című műsorában csütörtökön azt mondta, egy raliverseny esetében nem könnyű a zárt kapus rendezés, ugyanakkor a helyszín jó lehetőséget biztosít ehhez, a gyorsasági szakaszok nagy részére ugyanis a lőtér területén belül kerül sor. Sporthíradó című műsorában csütörtökön azt mondta, egy raliverseny esetében nem könnyű a zárt kapus rendezés, ugyanakkor a helyszín jó lehetőséget biztosít ehhez, a gyorsasági szakaszok nagy részére ugyanis a lőtér területén belül kerül sor.

„Fontos volt, hogy meg tudjuk rendezni a futamot, mert még négy párosnak van esélye a bajnoki címre, ők felkészültek a versenyre, és harcba akarnak szállni a győzelemért” – nyilatkozta Oláh Gyárfás, hozzátéve, egyfajta „buborékot” alakítanak ki a helyszínen, a versenyzők és a csapattagok mozgási lehetősége így jelentősen limitált lesz.

„A nézőket természetesen próbáljuk majd kárpótolni online élő közvetítéssel” – mondta az MNASZ-elnök, aki hangsúlyozta, a koronavírus-járvány miatt nagyon nehéz idényen vannak túl, de így is – a Mikulás-ralival együtt – hat bajnoki forduló alapján alakul ki a végeredmény.

Oláh Gyárfás azt is elmondta, a mostani idény első murvás versenyén 100 kilométernyi gyorsasági szakasz vár az indulókra december 6-án. A futamra eddig 80 páros nevezett, és a mezőnyben biztosan ott lesz huszonöt R5-ös versenyautó.

A bajnokságot öt forduló után a 2018-as abszolút győztes Hadik András, Kertész Krisztián duó vezeti 103 ponttal, a második helyen a Turán Frigyes, Bagaméri László kettős áll 92 ponttal, míg harmadik a címvédő Vincze Ferenc, Bacigál Igor páros szintén 92 ponttal. A bajnoki címre még a negyedik helyen álló Velenczei Ádám, Szőke Tamás (91 pont) duónak is van esélye.

Legfrissebb hírek

Csomós nagy lehetőség kapujában áll

Egyéb autó-motor
2024.10.25. 16:25

Egy héttel később lesz a rali ob záró futama Zemplénben

Egyéb autó-motor
2024.09.09. 20:45

Csomósék nyerték a Győr ralit, nagy lépést tettek a bajnoki cím felé

Egyéb autó-motor
2024.09.08. 17:32

Velenczei Ádámék nyerték meg a rali ob fehérvári futamát

Rali
2024.07.14. 19:42

Csomós Miklós: Talán még fel sem fogtuk igazán, hogy vezetünk

Egyéb autó-motor
2024.06.16. 21:00

Turán kemény párharcokra számít a Diósgyőr ralin

Egyéb autó-motor
2024.05.24. 19:19

Rali ob: hét év után visszatér Turán Frigyes mellé Zsiros Gábor

Egyéb autó-motor
2024.03.18. 12:21

Rali ob: navigátort vált Turán Frigyes

Egyéb autó-motor
2024.03.05. 11:34
Ezek is érdekelhetik