Sébastien Loeb hibázott, Marcus Grönholm nyerte a Szardínia-ralit

2007.05.20. 13:42
Sébastien Loeb vezetői hiba miatt kiesett a Szardínia-rali utolsó napján, így a címvédő vezető helyét megöröklő Marcus Grönholm nyerte a 2007-es olaszországi futamot. Mikko Hirvonen másodikként végzett, ennek köszönhetően a Ford nagy lépést tett előre a konstruktőrök pontversenyében. Daniel Sordo és Henning Solberg óriási csatát vívtak egymással a harmadik helyért.
Marcus Grönholm (képünkön) Loeb hibájának köszönheti a győzelmet

A regnáló világbajnok Sébastien Loeb megnyugtató, több mint fél perces előnnyel kezdhette a 2007-es Szardínia-rali befejező napját. Ekkor úgy tűnt, Marcus Grönholm számára ismét „csak” a második hely marad.

A napi első szakaszon azonban előbb Grönholm hibázott, majd Loeb. Ám míg a finn megúszta 20 másodperc időveszteséggel, addig a címvédő francia versenyző megpördült, és egy út menti árokba csúszott. Ezzel a Citroën-pilóta kiesett a versenyből, és Marcus Grönholm megörökölte az első helyet.

Innentől a Ford pilótáinak csak a célba éréssel kellett törődniük, és ezt a feladatot teljesítette is a két finn versenyző. Grönholm ezzel a győzelmével megelőzte Carlos Sainzot az örökranglistán.

A spanyol Daniel Sordo és a norvég Henning Solberg óriási csatát vívtak a dobogó harmadik fokáért, a küzdelemből végül a Citroën C4-et kormányzó Sordo jött ki győztesen.

A Ford Norvégia óta legnagyobb sikerét érte el a rivális Citroën csapattal szemben, és kettősgyőzelmével nagyot lépett előre a konstruktőri pontversenyben. Marcus Grönholm visszaszerezte egyéniben a világbajnoki elsőséget.

A rali-világbajnokság Görögországban folytatódik, a június 1-3. között tartott Akropolisz-ralival, amelyet tavaly Grönholm, 2005-ben pedig Loeb nyert meg.
  • HARANGI LÁSZLÓ

4. SZARDÍNIA-RALI - A VILÁGBAJNOKSÁG HETEDIK FUTAMA: VÉGEREDMÉNY (18 SZAKASZ, 342,86 VERSENYKILOMÉTER)