Serie A: zsinórban harmadszor is nyert, már El-pozícióban a Milan

D. Á.D. Á.
2020.01.24. 22:41
Ante Rebic hozta össze a Milan győztes gólját (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának nyitó meccsén a Milan 1–0-ra győzött a Brescia otthonában.

A Milan az elmúlt két meccsét megnyerte a Serie A-ban, így önbizalommal telve utazhatott a Bresciához, amely a legutóbbi öt meccséből egyet sem nyert meg – két döntetlen, három vereség a mérlege.

A gárdák közti különbség nem jött ki az első félidőben, a mezőnyben nagyon kiegyenlített párharc zajlott – a csapatok mindössze két-két alkalommal találták el a kaput. A hazaiaknál egyébként eltiltás miatt nem lépett pályára a milánóiak egykori sztárja, Mario Balotelli.

A fordulás után sokáig maradt a gól nélküli eredmény, ezt végül a csereként beálló Ante Rebic a 71. percben törte meg. A jobb oldalról Ibrahimovic adott be, a labda lecsorgott, majd egy földön fekvő védő pont Rebic elé tálalt, aki könnyedén a kapuba passzolt. 0–1

A 83. percben Castillejo is gólt szerzett, ám a találatot les miatt visszavonták. A Milan ennek ellenére megtartotta egygólos előnyét, ami azt jelenti, hogy zsinórban harmadszor győzött a bajnokságban.

A Milan a három ponttal ideiglenesen felugrik a tabella 6. helyére – ez már Európa-liga-selejtezőt ér –, míg a Brescia marad a tabella utolsó előtti, 19. pozíciójában.