Serie A: Pasalic-bomba, kapushiba – az Atalanta legyőzte a Romát

2023.04.24. 22:47
Az Atalanta 3–1-re legyőzte az AS Romát az olasz labdarúgó Serie A 31. fordulójának utolsó mérkőzésén.

Tolói, Maehle – és a nagyon boldog bergamóiak a második gólnál (Fotó: Getty Images)

Döcögősen indult, ám a végére egészen élvezetesre sikeredett az Atalanta és a Roma összecsapása. Az első félidőben a csapatok sokáig nem találták el a kaput, aztán a szünethez közeledve Mario Pasalic egy igen szép mozdulattal vezetést szerzett a hazaiaknak: Duván Zapata balról érkező beívelését bal lábbal, kapásból küldte a hálóba.

PASALIC KAPÁSGÓLJA

A 74. percben egy bergamói szöglet után nem tudtak felszabadítani a fővárosiak, Rafael Tolói pedig megszerezte csapata második gólját.

A végéhez közeledve felvillant egy apró reménysugár a rómaiaknak: Andrea Belotti sarkazós passzából Lorenzo Pellegrini iramodott meg, majd zúdított távolról a bal alsóba. José Mourinhoék azonban egy percig sem örülhettek a gólnak: Teun Koopmeiners próbált utolérni egy indítást, ám a labda úgy tűnt, a kapusé lesz. Rui Patrício ügyetlen mozdulata nyomán azonban a holland lecsaphatott rá, és az üres kapuba rúghatta azt.

RUI PATRÍCIO HIBÁJA

Az elmúlt hetekben bukdácsoló Atalanta ezzel újra nyert, a Roma pedig március közepe után ismét kikapott a bajnokságban.

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ
Atalanta–Roma 3–1
(Pasalic 39., Tolói 74., Koopmeiners 84., ill. Pellegrini 83.)

Pénteken játszották
Hellas Verona–Bologna 2–1(Verdi 45+6., 62. – az elsőt 11-esből, ill. N. Domínguez 90+4.)