Serie A: magabiztos győzelmet aratott a Napoli az Atalanta ellen

S. B.S. B.
2023.03.11. 20:09
Magabiztosan nyert a Napoli (Fotó: AFP)
A Serie A 26. fordulójának szombati meccsein a Napoli 2–0-ra megverte az Atalantát, míg az Udinese 1–0-s győzelmet aratott Empoliban.

NAPOLI–ATALANTA

Az előzetes várakozásoknak megfelelően az éllovas Napoli az első percektől fogva uralta a játékot. Az első félidőben három hatalmas ziccerig is eljutottak a hazaiak, de az Atalanta kapusa, Juan Musso mindannyiszor kiválóan védett – a szünetig maradt a 0–0.

A folytatásban már nem tudta megállítani a vendéggárda a Napolit, a 60. percben megszületett a várva várt gól. Hvicsa Kvarachelia a tizenhatoson belül öt védő között szólózott, és több szép cselt bemutatva lőtte a labdát a bal alsó sarokba. A nápolyiak a későbbiekben sem lassítottak, a 77. percben Amir Rrahmani távoli fejesével megduplázták előnyüket, biztossá téve győzelmüket.

EMPOLI–UDINESE

Mindkét csapat úgy érkezett a találkozóra, hogy a legutóbbi hat bajnokijából egyiken sem sikerült győzelmet aratnia, és az első félidő is egészen döntetlenszagúra sikeredett. Az Empoli és az Udinese egyaránt sok lehetőséghez jutott, de az első félidőben egyiknek sem sikerült ezeket gólra váltania.

A szünet után hamar megtört a jég: Rodrigo Becao az 54. percben egy szögletet követően a labdát tökéletesen fejelte be a jobb felsőbe, megszerezve a vezetést. A folytatásban akárhogy is próbálkoztak a hazaiak, továbbra se tudták pontosan befejezni a támadásaikat, így nem sikerült pontot szerezniük.