Serie A: lerúgta ellenfelét, kiállították, és neki állt feljebb – videó

2018.12.09. 20:16
Az olasz élvonalbeli bajnokság 15. fordulójában a Genoa 1–1-et játszott közvetlen riválisát, a SPAL-t fogadva. A találkozó krónikájához tartozik, hogy a hazaiaktól Domenico Criscito a 11. percben, még 0–0-s állásnál piros lapot kapott.

Bátran lehet egymás közvetlen riválisának nevezni az olasz bajnokság 15. helyen álló Genoát és az egyel mögötte helyezkedő SPAL-t, így a kiesés rémétől fenyegetett csapatok mérkőzésén létfontosságú volt a győzelem mindkét félnek.

A jelek szerint azonban a Genoa olasz válogatott védője egy kicsit túltolta még a túlzott lelkesedést is, miután a11. percben eléggé elítélhető módon próbált meg hozzáférni a labdához, amiért Fabrizio Pasqua játékvezető olyan gyorsan kapta elő a piros lapot a zsebéből, hogy szegény Pasquale Schiattarella még földet sem ért.

A vendégek Andrea Petagna 15. percben szerzett góljával vezetést szereztek, aztán Krzysztof Piatek büntetőből egyenlített a 38. percben, a találkozó vége 1–1 lett.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Genoa–SPAL 1–1
(Piatek 38. – 11-esből, ill. Petagna 15.)

KÉSŐBB
20.30: Milan–Torino (Tv: Digi Sport1)

KORÁBBAN
Empoli–Bologna 2–1 (Caputo 10., La Gumina 80., ill. Poli 41. )
Parma–Chievo 1–1 (B. Alves 53., ill. Stepinski 46.)
Udinese–Atalanta 1–3 (Lasagna 12., ill. D. Zapata 2., 62., 80.)
Sassuolo–Fiorentina 3–3
(Duncan 63., Babacar 68., Sensi 80., ill. Simeone 70., Benassi 89., Mirallas 97.)

Juventus–Inter 1–0 (Mandzukic 66.)
Napoli–Frosinone 4–0 (Zielinski 7., Unasz 40., Milik 68., 84.)
Cagliari–Roma 2–2 (Ionita 85., Sau 95., ill. Cristante 14., Kolarov 41.)
Lazio–Sampdoria 2–2 (Acerbi 79., Immobile 96. – 11-esből, ill. Quagliarella 21., Saponara 99.)