Serie A: két perc alatt két gólt lőtt, de pont nélkül maradt a Samp Torinóban

M. B.M. B.
2023.03.12. 23:01
Matías Soulé első bajnoki gólját jegyezte a Juventusban (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában a Juventus 4–2-re legyőzte hazai pályán a tabella utolsó helyén álló Sampdoriát.

A papírformának megfelelően alaposan „bekezdett” a Juventus a Sampdoria elleni meccsen. A 11. percben Kosztics szögletét fejelte a hálóba Bremer (1–0), aztán negyedórával később Miretti varázsolta a labdát az ötösön érkező Adrien Rabiot homlokára, aki nem hibázott (2–0).

Fél óra játék után villámgyorsan ledolgozta hátrányát a Samp: először Tommaso Augello zúdított a kapu bal oldalába egy, a védőkről levágódó labdát (2–1), majd a középkezdés utáni támadást követő kontra végén Zanioli tálalt Filip Djuricsics elé, aki higgadtan értékesítette a ziccert (2–2).

A szünet után magasabb fokozatra kapcsoltak a „zebrák”, és a 64. percben egy véleményes góllal ismét előnybe kerültek: Rabiot sokak szerint kézzel vette le a labdát, majd az első olasz bajnoki meccsén védő szlovén tini, Martin Turk hálójába bombázott – a VAR mindezzel együtt megadta a találatot (3–2).

A hajrában az egyenlítésért támadott Dejan Sztankovics együttese (előtte Vlahovics azért kihagyott egy tizenegyest), de gólt ismét a Juve szerzett: Vlahovics fejesét óriási bravúrral védte Turk, azonban a kipattanóra a 19 éves argentin csatár, Matías Soulé érkezett, aki első gólját szerezte az olasz élvonalban, beállítva a végeredményt. (4–2)

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ
Juventus–Sampdoria 4–2
(Bremer 11., Rabiot 26., 64.,Soulé 90+4., ill. Augello 31., Djuricsics 32.)

HÉTFŐN
20.45: Milan–Salernitana
(Tv: Sport1)

KORÁBBAN
Roma–Sassuolo 3–4 (Zalewski 26., Dybala 51., Wijnaldum 90+5., ill. Laurienté 13., 18., Berardi 45+3. –11-esből, Pinamonti 75.)
Empoli–Udinese 0–1
Napoli–Atalanta 2–0
Bologna–Lazio 0–0

Spezia–Internazionale 2–1
Lecce–Torino 0–2
Cremonese–Fiorentina 0–2
Verona–Monza 1–1

1. Napoli 26 22 2 2 60–16 +44 68