Serie A: idegenben tarolt az Inter, otthon botlott a Milan

2023.05.03. 23:11
Az Inter meg sem állt hat gólig, Lautaro Martínez (balra) és Edin Dzeko (szemben) is duplázott (Fotó: Getty Images)
Az Internazionale 6–0-ra győzött a Verona vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának szerdai játéknapján, amivel megerősítette pozícióját a Bajnokok Ligája-helyekre aspiráló bolyban. Ugyanezt nem mondhatja el magáról a Milan, amely meglepetésre hazai pályán éppen csak kicsikart egy pontot a kiesés elől menekülő Cremonesétől (1–1). A Lazio 2–0-ra megverte a Sassuolót, amivel elhalasztotta a Napoli szinte biztosra vehető bajnokavatását.

VERONA–INTER 0–6

A veronaiak a megelőző négy fordulóban összekapart nyolc pontjukkal sokat javítottak bennmaradási esélyeiken, de az Inter ellen már az első félidő derekán elszállt a pontszerzés reménye: a vendégek hét perc leforgása alatt három gólt szereztek. Az elsőt még egy hazai játékosnak könyvelték el – Adolfo Gaich gyönyörű csukafejessel talált be saját csapata kapujába –, Hakan Calhanoglu hatalmas felső sarkos bombával köszönt be, Edin Dzeko pedig egy labdaszerzésből bontakozó kontra végén gurított a jobb alsóba.

Egy kis stat: az Inter legutóbb 2021 decemberében szerzett három gólt idegenbeli bajnoki első félidejében, Calhanoglu és Dzeko akkor is a kapuba talált, méghozzá a Romáéba. (Opta)

A második félidőben Lautaro Martínez gyönyörű átemeléses góllal büntetett meg egy hazai labdaeladást, majd következett ismét Dzeko, megint egy ellencsapás végén, okos, alsó sarkos lövéssel. Az utolsó szót Martínez mondta ki közelről, estében begyötört góljával – az Inter sorozatban harmadszor győzött.

MILAN–CREMONESE 1–1

Több mint hetven percen keresztül nem született gól, és amikor eljött a pillanat, akkor sem az a csapat lőtte, amelyiktől a papírforma „elvárta”: a csereként beálló David Okereke a felezővonaltól lódult meg, a 16-os vonala táján Pierre Kalulut és Malick Thiaw-ot is elfektette (talán egymásnak is besegített a két Milan-játékos…), majd higgadtan a kapuba lőtt.

A hajrára becserélt Junior Messias a 93. percben, némi szerencsével megszerzett egyenlítő góljával megmentette a Milan március közepe óta íródó bajnoki veretlenségi sorozatát, de a legutóbbi öt fordulóban ez már a negyedik döntetlenje volt a Pioli-csapatnak.

LAZIO–SASSUOLO 2–0

A Lazio egyetlen esetben odázhatta el a Napoli szerda esti képletes megkoronázását: ha legyőzi a Sassuolót. A hadművelet már a 15. perctől sikert ígért, hiszen Marcos Antonio előreívelését követően Felipe Anderson szépen levette a labdát, majd a kapuba lőtte.

A rómaiaknak természetesen elsősorban a saját BL-indulási reményeik táplálása miatt volt fontos, hogy két vereség után győzzenek. A három pont megszerzése a végjátékban vált biztossá, a csereként beálló horvát Toma Basic közeli lövésével.

MONZA–ROMA 1–1

Lélekromboló gól sodorta veszélybe a hazaiak jó szériáját: a 24. percben Michele De Gregorio kapus „odacselezte” a labdát a rómaiakhoz, akik köszönték szépen, és Stephan El Shaarawy közeli lövésével megszerezték a vezetést. Luca Caldirola szép kapáslövéssel válaszolt egy előreívelt szabadrúgás után.

A második félidőben nem esett gól; a Monza három győztes meccs után pontokat vesztett, de öt forduló óta veretlen, ellenben a Roma – amely a végjátékban emberhátrányba került – három forduló óta nyeretlen.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ, szerdai mérkőzések

Lazio–Sassuolo 2–0 (Felipe Anderson 15., Basic 90+2.)
Monza–Roma 1–1 (Caldirola 39., ill. El Shaarawy 24.)
Kiállítva: Celik (90+5. – Roma)
Verona–Internazionale 0–6 (Gaich 31. – öngól, Calhanoglu 36., Dzeko 37., 61., La. Martínez 55., 90+2.)
Milan–Cremonese 1–1
(Junior Messias 90+3., ill. Okereke 77.)
Kiállítva: Pickel (90+6. – Cremonese)
Korábban
Juventus–Lecce 2–1
(Paredes 15., Vlahovics 40., ill. Ceesay 37. – 11-esből)
Atalanta–Spezia 3–2 (De Roon 32., Zappacosta 48., Muriel 54., ill. Gyasi 18., Burabia 64.)
Salernitana–Fiorentina 3–3 (B. Dia 10., 59., 81. – a harmadikat 11-esből, ill. N. González 38., Ikoné 71., Biraghi 84.)
Sampdoria–Torino 0–2 (Buongiorno 31., Pellegri 90+4.)