Serie A: Vlahovics megtörte a gólcsendet, győzött a Juve

2023.05.03. 20:09
Dusan Vlahovics (balra) megköszöni a gólpasszt Filip Koszticsnak (Fotó: Getty Images)
A Juventus hazai pályán 2–1-re legyőzte a Leccét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának szerdai játéknapján. A hosszú ideje veretlen Salernitana Boulaye Dia mesterhármasára építve 3–3-at játszott a Fiorentinával, az Atalanta sorozatban harmadszor is győzött, míg a Sampdoria hazai vereséggel még közelebb sodródott a kieséshez.

JUVENTUS–LECCE 2–1

A Juventus a megelőző négy fordulóban csupán egy pontot és összesen két gólt szerzett; nos, az utóbbi mennyiséget a Lecce ellen egy félidő alatt sikerült megtermelnie! Leandro Paredes szabadrúgásból lőtt szép gólt a jobb alsóba, majd – két perccel a Lecce (kezezés miatt befújt tizenegyesből szerzett) egyenlítő gólja után – Filip Kosztics beadásából Dusan Vlahovics ballal pazar kapáslövést küldött ugyancsak a jobb sarokba.

Egy kis stat: Dusan Vlahovics 773 perc után szerzett újra gólt a Serie A-ban, de tulajdonképpen várható volt, hogy a Lecce ellen betalál, hiszen feljutó csapatok elleni legutóbbi 13 mérkőzésén 12 gólt ért el. (Opta)

A második félidőben is a Juventus támadott veszélyesebben, a vendégek tizenegyesét összehozó Danilo a kapufát is eltalálta, de a bennmaradásért harcoló Lecce nem adta olcsón a bőrét, a hajrában Szczesny-védésekre is szükség volt a 2–1 megtartásához.

Rossz hír a Juve-szurkolók számára, hogy az első félidőben kényszerűségből lecserélt Mattia De Sciglióra műtét vár – térdszalagszakadást szenvedett.

ATALANTA–SPEZIA 3–2

Az európai kupás helyek egyikére hajtó Atalanta sorozatban a harmadik győzelme elkönyvelésére készült, ehhez képest a lassan két hónapja nyeretlen Spezia szerzett vezetést Emanuel Gyasi közeli lövésével. Aztán a bergamóiak gyorsan „rendbe tették” a dolgokat: Marten de Roon óriási távoli lövéssel még az első félidőben egyenlített, a fordulás után Davide Zappacosta is nagy gólt lőtt egy kipattanóból, Luis Muriel pedig közelről talált be szöglet után. Mehdi Burabia szépítése már nem befolyásolta a pontok eloszlását.

Egy kis stat: Luis Muriel a 100. gólját szerezte az olasz élvonalban; nem kevesebb, mint 206 napot várt rá a 99. óta… (Opta)

SALERNITANA–FIORENTINA 3–3

Sikerül-e sorozatban tizedszer is elkerülnie a vereséget a Salernitanának? Őrült meccs végén sikerült, sőt mivel háromszor is vezetett, talán nem is örül szívből a 3–3-nak a Sousa-csapat… Boulaye Dia egy nagyon elrontott firenzei lesre állítást kihasználva lőtte az első hazai gólt, majd – Nicolás González egyenlítő fejes gólját követően – megint csak ő volt az, aki a leshatárról meglódulva góllal fejezett be egy ellencsapást.

Jonathan Ikoné a kapust is kicselezve újra visszahozta a Fiorentinát, csakhogy megint jött Dia, és tizenegyesből belőtte a harmadik gólját is. De még nem volt vége: Cristiano Biraghi beadásszerű szabadrúgása után is utat talált a labda a kapuba – csöppet éppen Dián irányt változtatva… Tízes veretlenségi szériája során nyolcadszor játszott döntetlent a salernói csapat.

SAMPDORIA–TORINO 0–2

A genovaiakat már csak valamiféle csoda tarthatja az élvonalban, de a remény életben tartásához győzelmek kellenének. Ehhez képest a Torino elvitte a három pontot Alessandro Buongiorno fejesével és Pietro Pellegri szólógóljával.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ, szerdai mérkőzések

Juventus–Lecce 2–1 (Paredes 15., Vlahovics 40., ill. Ceesay 37. – 11-esből)
Atalanta–Spezia 3–2 (De Roon 32., Zappacosta 48., Muriel 54., ill. Gyasi 18., Burabia 64.)
Salernitana–Fiorentina 3–3 (B. Dia 10., 59., 81. – a harmadikat 11-esből, ill. N. González 38., Ikoné 71., Biraghi 84.)
Sampdoria–Torino 0–2 (Buongiorno 31., Pellegri 90+4.)

Később
Lazio–Sassuolo 2–0 (Felipe Anderson 15., Basic 90+2.)
Monza–Roma 1–1 (Caldirola 39., ill. El Shaarawy 24.)
Kiállítva: Celik (90+5. – Roma)
Verona–Internazionale 0–6 (Gaich 31. – öngól, Calhanoglu 36., Dzeko 37., 61., La. Martínez 55., 90+2.)
Milan–Cremonese 1–1
(Junior Messias 90+3., ill. Okereke 77.)
Kiállítva: Pickel (90+6. – Cremonese)