Serie A: hétgólos meccsen nyert a Napoli; Ribéryt kiállították – videó

2021.04.03. 17:01
Nem könnyen, de nyert a Napoli (Fotó: Getty Images)
A Napoli 4–3-ra nyert a Crotone ellen, a Roma 2–2-es döntetlent játszott a Sassuolóval, a Lazio és az Atalanta egygólos győzelmet aratott, Franck Ribéryt, a Fiorentina támadóját pedig kiállították az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) húsvéti, 29. fordulójában.

Hétgólos meccsen nyert a Napoli. A nápolyi alakulat az első félidőben kétszer is két góllal (2–0, 3–1) vezetett már a sereghajtó Crotone ellen, ám a vendégek Simy vezérletével az első 60 perc végén egyenlítettek. A látogatók nigériai csatára március elseje óta nyolc gólt szerzett a Serie A-ban, ezzel Robert Lewandowskit (7 gól) is megelőzve a legeredményesebb futballista az öt európai topligában. Pontot azonban így sem szerzett a Crotone, a hazaiak ugyanis Giovanni Di Lorenzo találatával megnyerték a meccset.

Megint nem nyert a Roma. A „farkasok” kétszer is vezettek a Sassuolo vendégeként, de végül be kellett érniük az egy ponttal (2–2). A fővárosi együttes zsinórban a harmadik bajnoki meccsén maradt győzelem nélkül, így visszacsúszott a hetedik helyre a tabellán.

Franck Ribéryt kiállították. A Fiorentina genovai döntetlenje során a 37 éves francia támadó egy csúnya belépő miatt a második félidő elején piros lapot kapott. Ribéryt a Bayern Münchenben tizenkét idény alatt csak egyszer állították ki a Bundesligában, az olasz élvonalban viszont másfél év alatt már másodszor küldték le a pályáról.

Egy góllal nyert az Atalanta és a Lazio. A bergamóiak az Udinese (3–2), a rómaiak a Spezia (2–1) ellen gyűjtötték be a három pontot – a „kék sasok” igencsak megszenvedtek a Daniele Verde révén álomgólt szerző vendégükkel, Felipe Caicedo ugyanis a 89. percben szerezte a győztes találatot, tizenegyesből. A Lazio 1999 márciusa óta először nyert meg sorozatban nyolc hazai meccset a Serie A-ban.

VERDE PAZAR GÓLJA

OLASZ SERIE A
29. FORDULÓ

Atalanta–Udinese 3–2 (Muriel 19., 43., D. Zapata 61., ill. R. Pereyra 45., Stryger Larsen 71.)
Benevento–Parma 2–2 (Glik 23., Ionita 67., ill. Kurtic 55., Man 88.)
Cagliari–Verona 0–2 (Barak 54., Lasagna 90+9.)
Genoa–Fiorentina 1–1 (Destro 13., ill. Vlahovics 23.)
Kiállítva: Ribéry (Fiorentina, 52.)
Lazio–Spezia 2–1 (Lazzari 56., Caicedo 88. – 11-esből, ill. Verde 73.)
Kiállítva: Lazzari (Lazio, 90+6.), J. Correa (Lazio, 90+8.)
Napoli–Crotone 4–3 (Insigne 19., Osimhen 22., Mertens 34., Di Lorenzo 72., ill. Simy 25., 48., Messias 59.)
Sassuolo–Roma 2–2 (H. Traoré 57., Raspadori 85., ill. Lo. Pellegrini 26. – 11-esből, B. Peres 69.)