Serie A: egy nagy gól, egy potya – kikapott otthon az Atalanta

P. K.P. K.
2023.02.19. 14:34
A fehérben játszó Lecce Bergamóban állította meg az Atalantát (Fotó: twitter.com/Atalanta BC)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vasárnapi első meccsén a Lecce 2–1-re nyert az Atalanta vendégeként.

Az előző fordulóban a Lazio vendégeként nyerő Atalanta hiába birtokolta 69 százalékban a labdát az első félidőben a Lecce elleni hazai meccsen, a vendégek a gambiai Assan Ceesay 30 méteres, lapos lövésével már a 4. percben megszerezték a vezetést, és attól kezdve őrizték előnyüket.

A második félidő elején hazai részről Ademola Lookman ugyan betalált, de lesről, a 74. percben Alexis Blin fejesével már 2–0-ra is vezetett a Lecce.

A 87. percben Rasmus Höjlund ugyan szépített Wladimiro Falcone kapus nagy hibájából (a kapus nem tudott előre rúgni egy hátrapasszolt labdát, a dán csatár becsúszva útját állta a labdának, ami a kapuba pattant), de a vendégek így is győzni tudtak. Egymás után a második idegenbeli mérkőzését nyerte meg a Lecce, míg az Atalanta november óta először kapott ki otthon.

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Internazionale–Udinese 3–1 (Lukaku 20. – 11-esből, Mhitarjan 73., Lautaro Martínez 89., ill. S. Lovric 43.)
Monza–Milan 0–1 (Junior Messias 31.)
Sampdoria–Bologna 1–2
(Szabiri 68. – 11-esből, ill. Soriano 27., Orsolini 90.)
Sassuolo–Napoli 0–2 (Kvarachelia 12., Osimhen 33.)

1. Napoli 23 20 2 1 56–15 +41 62
2. Internazionale 23 15 2 6 44–27 +17 47
3. Milan 23 13 5 5 39–30 +9 44
4. Atalanta 23 12 5 6 42–26 +16 41
5. Roma 22 12 5 5 29–19 +10 41