Serie A: CR 400. topligás gólja csak egy pontot ért

2018.10.20. 19:52
Ronaldo gólja ezúttal csak egy pontot ért (Forrás: AFP)
Cristiano Ronaldo lett az első a világon, aki az öt európai topligában eljutott 400 gólig. Találata ugyanakkor nem ért győzelmet a Juventusnak, miután a Genoa a második félidő közepén egyenlített – így tehát már nincs hibátlan csapat az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban.

A 18. percben a hazai pályán futballozó, eddig százszázalékos Juventus szerzett vezetést. Joao Cancelo megpattanó lövése után Cristiano Ronaldo használta ki a genovai védők bizonytalanságát és három méterről a hálóba passzolta a labdát (1–0).

Ez volt a portugál 400. találata, amelyet az öt európai topliga (angol, francia, német, olasz, spanyol) valamelyikében szerzett. Az Opta statisztikái szerint ezzel CR lett az első a futballtörténelem során, aki átlépte a négyszázas határt az örök rivális Lionel Messi 389 találatnál jár Spanyolországban.

Hiába támadott többet a Juventus, nem tudta egy második góllal lezárni a mérkőzést. Az 58. percben egy gyorsan elvégzett kisszöglet után Christian Kouamé ívelte be a labdát a középen teljesen üresen érkező Daniel Bessa elé, aki négy méterről a torinói kapuba bólintott (1–1).

A 88. percben egy szintén ravasz sarokrúgás-kombináció után Paulo Dybala lábában lehetett volna a Juve győztes találata, ám az argentin támadó 18 méterről a bal felső sarok fölé bombázott.