Serie A: a Napoli nem úgy játszott, mint a Fradi – nyert a Fiorentina

P. K.P. K.
2023.10.08. 22:51
Bonaventura szerezte a Fiorentina második gólját a Napoli ellen (Fotó: AFP)
A Fiorentina vasárnap este 3–1-re győzött a bajnoki címvédő Napoli otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában.

A Fiorentina vezetőedzője, Vincenzo Italiano a Napoli elleni rangadón hét helyen is változtatott a Ferencváros elleni, 2–2-es döntetlennel záruló, csütörtöki Ekl-meccsen kezdő csapatán. Némi meglepetésre kimaradt például a firenzeiek egyik legjobbjának számító, argentin válogatott Nicolás González. A meccs előtt a Napoli és a Fiorentina is 14-14 ponttal állt a tabellán.

A vezetést az a horvát válogatott Josip Brekalo szerezte meg a 7. percben a Fiorentinának, aki a Ferencváros elleni meccsen végig a kispadon ült. 0–1

A Napoli az első félidőben hiába birtokolta többet a labdát, Victor Osimhen 23. percben szerzett lesgólján kívül igazán nagy helyzeteket nem tudott kialakítani. Az első félidő rájátszásában mégis egyenlíteni tudott. A Fradi ellen a szünetben becserélt, ezúttal kezdő balhátvéd, Fabiano Parisi mellel röviden tett haza egy labdát, amelyre Osimhen lecsapott, és Pietro Terracciano kapus már csak a csatárt tudta elütni, a labdát nem. A nigériai támadó a 11-esből nagy erővel a kapu bal oldalába bombázott. 1–1

Ez a mérkőzés minden szempontból másképp alakult a Fiorentina számára, mint a csütörtöki, ugyanis itt nem az ellenfél, hanem a firenzeiek tudtak eredményes kontrákat vezetni. Az 51. perceben Jonathan Ikone ugyan még a kapufát találta el(a Fradi ellen csereként beállva ő egyenlített a 93. percben), a 63. percben Giacomo Bonaventura az ellenféltől kapott labdából, 11 méterről már az alsó sarokba lőtt.

A hajrában hiába támadott ki a Napoli, a Fiorentina megint végig tudott vinni egy kontrát, melynek végén a 73. percben becserélt González betalált, így 3–1-re győztek a vendégek a bajnok otthonában.

Sorozatban a hetedik meccsén maradt veretlen a Fiorentina (a Fradi állt a legközelebb ahhoz, hogy megszakítsa ezt a szériát), a hétből négy mérkőzést meg is nyert.

OLASZ SERIE A
8. FORDULÓ
Napoli–Fiorentina 1–3 (Osimhen 45+5. – 11-esből, ill. Brekalo 7., Bonaventura 63., N. González 90+3.)
KORÁBBAN
Cagliari–Roma 1–4
(Nández 86. – 11-esből, ill. Auar 19., R. Lukaku 20., 59., Belotti 51.)
Lazio–Atalanta 3–2
(De Ketelaere 5. – öngól, Castellanos 11., Vecino 83., ill. Éderson 33., Kolasinac 63.)
Frosinone–Verona 2–1(Reinier 45+1., Soule 66., ill. Djuric 90+4.)

Monza–Salernitana 3–0(Colpani 9., Vignato 18., Pessina 82. – 11-esből)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Juventus–Torino 2–0 (Gatti 47., Milik 62.)
Genoa–Milan 0–1 (Pulisic 87.)
Internazionale–Bologna 2–2 (Acerbi 11., L. Martínez 13., ill. Orsolini 19. – 11-esből, Zirkzee 52.)