Serie A: a Fiorentina ellen sem szakadt meg az Atalanta pocsék sorozata

K. T. I.K. T. I.
2022.02.20. 14:38
Piatek az edzői stáb nyakába ugorva ünnepelte a gólját (Fotó: Getty Images)
A Fiorentina Krzysztof Piatek góljával 1–0-ra legyőzte az Atalantát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában.

Januári visszatérését követően másodszor volt eredményes a Serie A-ban Krzysztof Piatek. Az anno Genovában berobbant lengyel csatár az 56. percben szerzett vezetést az Atalanta elleni rangadón. A Fiorentina akciójánál komponálni is nehéz lett volna szebbet, míg Piatek a kapushoz viszonylag közel, szűk területen tudta úgy átvenni a labdát, hogy még maradjon egy töredékmásodperce a lövésre is. 1–0 VIDEÓ ITT!

A végig nagyon görcsösen futballozó Atalanta az egész második félidőben szabályos körülmények között nem tudott kaput eltaláló lövést összehozni. Amiért fontos a „szabályos körülmények között" kitételt alkalmazni, az a 61. perc történése: a leshatárról kilépő Ruszlan Malinovszkij ugyanis bevette a hazai kaput – csakhogy a VAR-szoba jelzése alapján, jó kétpercnyi videózást követően visszavonták a gólt. Gian Piero Gasperinit piros lappal elküldte a kispadtól Daniele Doveri játékvezető. A különböző internetes fórumokat elnézve annyi biztos, nem az olasz szakvezető az egyetlen, aki szerint nem sikerült tökéletes helyre húzni a lesvonalakat a videobírói szobában, s meg kellett volna inkább adni a gólt…

Ez azonban nem történt meg.

A folytatás inkább a küzdelemről, mint a szép egyéni megoldásokról marad emlékezetes, a végjátékból egyedül Merih Demiral fél méterrel kapu fölé szálló fejesénél kellett aggódnia a firenzei publikumnak.

Az Atalanta továbbra sem tud kilábalni a gödörből, amelybe 2022 elején került, január 9. óta nyeretlen a bajnokságban, ráadásul az Olasz Kupából is kiesett Gasperini csapata – a legjobb nyolc között szintén a Fiorentina búcsúztatta.

A „violák" sorozatban harmadszor nyertek és pontszámban beérték a 6. helyen álló Laziót.

Venezia–Genoa (Tv: Sport2)
18.00: Internazionale–Sassuolo (Tv: Sport2)
20.45: Udinese–Lazio (Tv: Sport2)

KORÁBBAN
Sampdoria–Empoli 2–0 (Quagliarella 14., 29.)
Roma–Hellas Verona 2–2
(Volpato 65., Bove 84., ill. Barák 5., Tameze 20.)
Salernitana–AC Milan 2–2 (Bonazzoli 29., Djuric 72., ill. Junior Messias 5., Rebic 77.)