Serie A: kétgólos hátrányból Roma-pontszerzés – kiállították Mourinhót

SZ. R.SZ. R.
2022.02.19. 20:02
Nem tudta otthon tartani a három pontot az AS Roma a Hellas Verona ellen (Fotó: AFP)
Hiába vezetett 2–0-ra a Hellas Verona, a Roma a második félidőben egyenlíteni tudott, és 2–2-es döntetlent harcolt ki az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában. A Sampdoria Fabio Quagliarella duplájával győzte le az Empolit a szombati nap első mérkőzésén.

A veterán olasz támadó már a 14. percben előnyhöz juttatta csapatát, majd 15 perccel később ismét betalált, így már az első félidőben beállította a 2–0-s végeredményt. Az Empoli ezután többet próbálkozott, de a szépítés nem sikerült a vendégegyüttesnek. A Sampdoria ezzel a sikerrel már 26 pontos, és átmenetileg biztosan feljött a 15. helyre, öt ponttal megelőzve a kiesést jelentő 18. helyen álló Cagliarit.

Az AS Roma kétgólos hátrányból felállva mentett pontot hazai környezetben a Hellas Verona ellen. A házigazda fővárosiak már az ötödik percben hátrányba kerültek Antonín Barák gólját követően, majd a vendégek részéről Adrien Tameze is betalált negyedórával később. A különbség hamar háromra nőhetett volna, de Giovanni Simeone találatát a játékvezető les miatt érvénytelenítette.

A fordulás után magasabb fokozatra kapcsolt a Roma, és a 65. percben a csereként beálló Cristian Volpato szépített. A folytatásban nem enyhült a római nyomás, hat perccel a rendes játékidő vége előtt Edoardo Bove egyenlíteni tudott, beállítva a 2–2-es végeredményt. A ráadásban José Mourinho még begyűjtött egy piros lapot reklamálás miatt, de ez nem befolyásolta a mérkőzés kimenetelét.

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ
Sampdoria–Empoli 2–0
(Quagliarella 14., 29.)
Roma–Hellas Verona 2–2
(Volpato 65., Bove 84., ill. Barák 5., Tameze 20.)
Salernitana–AC Milan 2–2 (Bonazzoli 29., Djuric 72., ill. Messias 5., Rebic 77.)