Serie A: a Torino elcsent egy pontot a Juventustól

D. Á.D. Á.
2022.02.18. 22:40
Belotti gólja révén ikszelt a Torino a Juventusszal (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában a Juventus 1–1-re végzett a városi rivális Torino ellen.

Nagyszerűen indult a derbi a Juventus számára: a 13. percben Matthijs de Ligt érkezett nagy lendülettel Juan Cuadrado szögletére, s három méterről védhetetlenül fejelt a kapuba. 1–0

A vezető gól után a Juve megnyugodott, talán túlságosan is, hiszen nem jegyezhettünk fel sok helyzetet az első félidőben. A fordulás után aztán a Torinónak a 62. percben összejött a szépítés. Egy bal oldali beadás után Andrea Belotti ballal, kapásból volt eredményes. 1–1

Nagyot küzdöttek a felek, a Juventus különösen beszorította városi riválisát a mérkőzés utolsó szakaszában, de a hátralévő fél órában egyik gárda sem tudta kiharcolni a győzelmet jelentő találatot.

A „zebrák” ezzel az egy ponttal továbbra is a Bajnokok Ligája-csoportkört érő negyedik helyen állnak, míg a Torino a tabella közepén, a tizedik pozícióban tartózkodik.