D. Á.
2022.02.18 22:40 Frissítve: 2022.02.19 16:58

Serie A: a Torino elcsent egy pontot a Juventustól

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában a Juventus 1–1-re végzett a városi rivális Torino ellen.

Belotti gólja révén ikszelt a Torino a Juventusszal (Fotó: AFP)

Nagyszerűen indult a derbi a Juventus számára: a 13. percben Matthijs de Ligt érkezett nagy lendülettel Juan Cuadrado szögletére, s három méterről védhetetlenül fejelt a kapuba. 1–0

A vezető gól után a Juve megnyugodott, talán túlságosan is, hiszen nem jegyezhettünk fel sok helyzetet az első félidőben. A fordulás után aztán a Torinónak a 62. percben összejött a szépítés. Egy bal oldali beadás után Andrea Belotti ballal, kapásból volt eredményes. 1–1

Nagyot küzdöttek a felek, a Juventus különösen beszorította városi riválisát a mérkőzés utolsó szakaszában, de a hátralévő fél órában egyik gárda sem tudta kiharcolni a győzelmet jelentő találatot.

A „zebrák” ezzel az egy ponttal továbbra is a Bajnokok Ligája-csoportkört érő negyedik helyen állnak, míg a Torino a tabella közepén, a tizedik pozícióban tartózkodik.

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

A „zebrák” négy egymás elleni mérkőzés után győzték le az Intert.

2022.11.03 00:09:19

ALAPVONAL. Úgy 36 millió euró járna Allegrinek, hiszen még több mint két év van hátra a szerződéséből. Ráadásul nem elhanyagolható szempont, hogy a hosszú távra megoldást jelentő nevek közül jelenleg csak Zinédine Zidane és Thomas Tuchel elérhető.

2022.10.17 21:41:30

ALAPVONAL. A vezetőség pajzsként használja a sérült játékosokat, Pogba és Chiesa visszatérésétől várják a csodát, de ez mellébeszélés. A Juventus stílusa most nem modern, nincs benne dinamika, sok és gyors futás, még kevesebb elöl a kreativitás, és persze a manapság hatékony letámadás, agresszív labdaszerzés sem működik.

2022.10.10 20:50:33

ALAPVONAL. Nyilván nem véletlen Maradona mind sűrűbb emlegetése és a hozzá kapcsolódó párhuzamok. Eddig csak az argentin csillaggal a csapatban tudott bajnoki címet és európai kupát nyerni a Napoli. Márpedig ebben az idényben immár aligha lehet más a cél, mint begyűjteni egy nagy trófeát odahaza vagy Európában, az eddigi szereplés minden reményre feljogosítja a csapatot.