Serie A: a Cagliari legyőzte a Romát; kiütéses Atalanta-siker

K. B., H. D.K. B., H. D.
2021.04.25. 22:34
Nagy győzelmet aratott a Cagliari (Fotó: AFP)
A Cagliari hazai pályán nagy csatában 3–2-re legyőzte a több védelmi hibát is elkövető Romát az olasz élvonalbeli  labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában. A vasárnapi játéknap utolsó mérkőzésén az Atalanta 5–0-ra kiütötte a Bolognát.

Továbbra is a kiesés elkerüléséért küzd a Cagliari a Serie A-ban, s bizony meccsről meccsre közelebb kerül hozzá. A Parma felett aratott 4–3-as és az Udinese ellen elért 1–0-s győzelem után ezúttal az AS Roma ellen kellett megküzdenie hazai pályán. A szardíniaiak bizony ezúttal is harcoltak!

A vezetést rögtön a negyedik percben megszerezték; a Roma védői eladták a labdát, s a helyzetet kihasználva szép játékot alakítottak ki a hazaiak, végül Likogiannisz talált a kapuba.

A 27. percben viszont jött az egyenlítő találat, Carles Pérez először a kapufát találta el, ám a labda visszapattant elé, s második alkalommal már nem hibázott.

A második félidő első felében a Cagliari ismét a Roma hibájából szerzett labdát, végül Razvan Marin lőtt óriási gólt.

Joáo Pedro a 64 percben tovább növelte a különbséget; Marin szögletéből fejelt gólt (3–1).

Szintén szögletből szépítettek a fővárosiak öt perccel később: Federico Fazio volt eredményes, s mint kiderült, ezzel a 3–2-es végeredményt is beállította.

A Cagliari jelen állás szerint a bennmaradást jelentő 17. pozícióban tanyázik.

Az Atalanta a várakozásokat felülmúlva kiütéssel hozta a kötelezőt a Bologna ellen. A bergamói együttes Ruszlan Malinovszkij góljával szerzett vezetést, majd az első félidőben Luis Muriel is betalált.

A fordulás után szinte azonnal emberhátrányba kerültek a vendégek, Jerdy Schoutent állították ki. Emberelőnyben pedig beindult az Atalanta-henger: sorrendben Remo Freuler, Duván Zapata és Alekszej Mirancsuk is gólt szerzett, így a házigazda 5–0-ra nyert, s a Milant és a Juventust megelőzve felugrott a tabella második helyére.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ
Cagliari–Roma 3–2
(Likogiannisz 4., Marin 57., Pedro 64., ill. Pérez 27., Fazio 69.)
Atalanta–Bologna 5–0 (Malinovszkij 22., L. Muriel 44. – 11-esből, Freuler 57., D. Zapata 59., Al. Mirancsuk 73.)
Kiállítva: Schouten (49., Bologna)