Serie A: Castrovilli duplájával küzdelmes mérkőzésen nyert a Fiorentina

B. D. K.B. D. K.
2020.10.25. 20:12
Nagy csatában a Fiorentina győzött (Fotó: Getty Images)
Jó helyzetkihasználásának köszönhetően otthon tartotta a három pontot a Fiorentina az Udinese ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában.

A legutóbbi három bajnokiján nyeretlen Fiorentina az előző fordulóban az első győzelmét arató Udinese ellen javíthatott.

A mérkőzést az esélyeknek megfelelően a hazaiak kezdték jobban, 11 perc elteltével Gaetano Castrovilli révén szerezték meg a vezetést. A félidő feléhez közelítve megduplázta előnyét a Fiorentina, Nikola Milenkovics vette be fejjel az Udinese kapuját. A szünet előtt viszont szépíteni tudtak a vendégek, Stefano Okaka stukkolta a labdát a hálóba.

A fordulást követően Castrovilli megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját, amire vendég oldalról ismét Okaka válaszolt, viszont az egyenlítés már nem jött össze. A Fiorentina jól sáfárkodott a helyzeteivel, kevesebbet próbálkozott és kevesebbszer is találta el a kaput, mint az Udinese, de így is megnyerte a mérkőzést.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ
Juventus–Verona 1–1
(Kulusevski 78., ill. Favilli 60.)
Fiorentina–Udinese 3–2 (Castrovilli 11., 52., Milenkovics 21., ill. Okaka 43., 86.)
Cagliari–Crotone 4–2 (Likogiannisz 25., G. Simeone 35., Sottil 45., Joao Pedro 85., ill. Messias 21., Molin 43.)
Benevento–Napoli 1–2
(R. Insigne 30., ill. L. Insigne 60., Petagna 67.)
Parma–Spezia 2–2 (Gagliolo 34., Kucka 90+1. – 11-esből, ill. Chabot 28., Agudelo 31.)

1. Milan 4 4 9–1 +8 12
2. Napoli 5 4 1 14–5 +9 11
3. Sassuolo 5 3 2 16–9 +7 11
4. Internazionale 5 3 1 1 13–8 +5 10
5. Juventus 5 2 3 10–4 +6 9
6. Atalanta 5 3 2 15–12 +3 9
7. Sampdoria 5 3 2 10–8 +2 9
8. Verona 5 2 2 1 5–2 +3 8