Totti bombagóljával a Roma legyőzte a Juvét

2013.02.16. 20:43
A Roma labdarúgócsapata a csapatkapitány, Francesco Totti második félidei bombagóljával 1–0-ra legyőzte a Juventust a Serie A 25. fordulójának rangadóján. Az éllovas csak az első félidőben tűnt jobbnak, de kevés helyzetet alakított ki, és fásult játékot nyújtott, így megérdemelten nyertek a „farkasok”, akik hat nyeretlen bajnoki után tudták újra begyűjteni a három pontot.

Totti bombagóljával három ponthoz juttatta a Romát (Fotó: Reuters)

A Roma lendületesen kezdte a találkozót, Pablo Osvaldo többször is veszélyt teremtett a kapu előtt, igaz, a lövései többnyire pontatlanok voltak, míg a legnagyobb helyzetnél lövés helyett passzt választott – társ híján azonban ez csak ötletkísérlet maradt.

Negyedóra eltelte után eszmélt a Juventus, ám Mirko Vucsinics szürkének mutatkozott, míg Alessandro Matri leginkább csak lesre futásban jeleskedett, így – bármilyen meglepő – még Stephan Lichtsteiner és Andrea Pirlo jelentette a legtöbb veszélyt kapura. Utóbbi első lövése még jócskán fölé szállt, ám a 19. percben elvégzett szabadrúgása az első félidő legveszélyesebb helyzete volt, amelynél Maarten Stekelenburg védett.

Tudatosan vagy sem, mindenesetre a hazaiak próbálták kihúzni a vendégek méregfogát, és elkezdték „aprítani” Pirlót, Erik Lamela, majd Francesco Totti is csúnyán odalépett az irányítónak, utóbbi eset után ápolni is kellett, és ugyan maradt a pályán, a torinóiak lendülete megtört.

A második félidő az elsőhöz hasonlóan ütemesen kezdődött, elsősorban ismét a Romának köszönhetően. Nagyban különbözött azonban az első félidőtől a szünet utáni folytatás, hogy a Roma állandósítani tudta fölényét, és az 58. percben egy szenzációs Totti-lövés után meg is szerezte a vezetést.

A találatot követően többet tartózkodott a Roma térfelén a Juventus, ám az idő előrehaladtával egyre inkább kettényílt a pálya, és ez érthetően inkább a hazaiak játékának kedvezett. Ám bármennyire is kapart Osvaldo, és voltak biztató megindulásai Erik Lamelának, a helyzetek kimaradtak, így a hajrára „csak” egygólos előnnyel érkezett a hazai csapat.

A Juventusnál érkezése óta először kapott bevetést Nicolas Anelka, a végjáték pedig akár izgalmas is lehetett volna, ám valójában nem volt az. A Roma nagyobb akaraterejének köszönhetően felülmúlta a fásult Conte-csapatot, és véget vetett hat bajnokit számláló nyeretlenségi sorozatának.

94. perc: VÉGE! Szöglettel jött volna a Juventus, de Rocchi lefújta a mérkőzést. A Roma az éllovas ellen szakította meg hatmeccses nyeretlenségi sorozatát!

93. perc: Pirlo gyűjtött be egy sárga lapot.

92. perc: Toroszidisz lövése után Buffon fogta a labdát.

90. perc: Négy perc a ráadás.

88. perc: Lejött a gólszerző: Tottit Florenzi váltotta.

86. perc: Anelka szép passza után Giovinco mutatott be egy formás luftot fordulásból. Ha még erősít rajta egy kicsit, egyszer jó lesz dupla Axelnek.

83. perc: Csere: Marquinho elhagyta a pályát, Balzaretti zár a helyén.

82. perc: Lichtsteiner beadása után Stekelenburg ölelte magához a labdát.

Teljesen kettészakadt a pálya, és úgy tűnik, ez most inkább a Romának fekszik jobban.

77. perc: Totti beadás-lövése után nyújtózott nagyot Buffon, végül megússza a helyzetet a Juventus.

76. perc: Buffon mutatott be nagy védést Osvaldóval szemben. Igaz, fölöslegesen, mert a támadó lesen volt Totti passzánál.

72. perc: Itt van Anelka Juve-mezben, először kap lehetőséget Contétól. Vidal távozott.

71. perc: Lamela kevergetett a Juve 16-osán belül, a harmadik csel már sok volt, kirúgás az akció vége.

68. perc: Az első hazai csere: Pjanic helyett Bradley.

65. perc: Toroszidisz vezette a római kontrát, amelynek végén Osvaldo passza után De Rossi lyukat rúgott 10 méterre a kaputól. Pedig nem akármilyen támadás volt.

61. perc: Matri buktatta Burdissót, sárga lap.

58. perc: GÓÓÓL! Bombagól! Pjanic jobb oldali szabadrúgása után a lepattanó labda Francesco Totti elé került, aki 21 méterről óriási erővel zúdította a labdát a jobb felső sarokba, a léc alá! 1–0

57. perc: RÓMAI HELYZET! Pjanic jobb oldali beadása után Osvaldo fejelt tisztán öt méterről. Életerős volt, de nem elég pontos, Buffon öklözött.

56. perc: Conte megelégelte csatárai tehetetlenségét. Vucsinics helyére Giovinco jött. Lement a keveset mutató Asamoah is, Padoin érkezett még.

54. perc: Matri ugrott ki a leshatáron, ám Stekelenburg biztosított a rövid oldalon, így szögletig jutott csak a Juve.

52. perc: Biztató római lövés: Pjanic lendítése után Buffon védett szépen.

51. perc: Lichtsteiner Marquinho elleni taktikai faultja ért sárga lapot Rocchi szerint.

50. perc: Nagy mentés a túloldalon, Toroszidisz jó beindulása után kellett szögletre tisztázni.

49. perc: KAPÁS VAN! Vagy legalábbis helyzet, Pogba előkészítése után Vucsinics lőtt kapásból 17 méterről, alig mellé.

48. perc:
Totti indítása után Osvaldo becsúszva próbálta kapura kanalazni, mellé ment a labda.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Nem volt csere.

Állítólag 12 kapura lövés volt a meccsen, ebből három ment kapura...

45+2. perc: Vége az első játékrésznek.

45+1. perc:
Bonucci futott versenyt Lamelával, végül előbbi nyert, és Buffonhoz passzolt.

45. perc:
Kettő minutum lesz a ráadás.

40. perc: Sok a pontatlanság mindkét oldalon, de lüktető a játék. Most leginkább a középpályán pattog, gurul a labda. Osvaldo leshelyzete miatt nem indulhatott Totti egyedül kapura.

34. perc:
Osvaldo negyedik lövési kísérlete, ez sem talált kaput.

33. perc: Pirlo csak nagy nehézségek árán tudta elhagyni a saját lábán a pályát. Totti bocsánatért esedezik.

31. perc: APRÍTJÁK AZ IRÁNYÍTÓT! Megint Pirlo kapott nagyot, Totti rúgott oda jócskán elkésve a korábbi válogatottbeli csapattárs térdére. Sárga ez is.

29. perc: Hosszú idő után az első, kicsit is veszélyesebb Roma-támadás, Totti labdája lövésnek gyenge és pontatlan, beadásnak túl lágy és hosszú.

28. perc: Továbbra is a Juventus irányít, de az utóbbi percekben kicsit enyhült a nyomás a hazaiakon. Matri lesre futott, nem először és nem utoljára.

A Roma a legutóbbi három bajnokiján kapott legalább három gólt. A Juventus a három legutóbbi, Roma elleni meccsén szerzett legalább három gólt.

22. perc: Vucsinics előkészítése után Pirlo lövését blokkolják a védők. Pogba próbálja helyzetbe hozni Matrit, ám mentenek. Az eluralkodó római pánikon Stekelenburg enyhít egy öklözéssel.

21. perc:
Lamela is odacsúszott Pirlónak. Ő szóbeli feddéssel megússza.

19. perc:
KAPUSPARÁDÉ! A szabadrúgást 27 méterről Pirlo végezte el, egyáltalán nem veszélytelenül, ám a bal alsó elől Stekelenburg nagyot mentett.

18. perc: De Rossi csúszott rá jelentős fáziskéséssel Lichtsteinerre. Teljesen jogos Rocchi sárgája.

12. perc:
Lichtsteiner lövése után kocog a labda szögletre Pirisről. A sarokrúgás veszélytelen.

11. perc: BUFFON CSAK NYOMOZ! Ismét Roma-lehetőség, Osvaldóról lemaradnak a vendégek, Buffon elkésik, aztán csak fut a csatár után, aki kiszorított helyzetből nem lő kapura, a passzra viszont nem érkezik társ. A Bonucciról lepattanó labdát már felszedi a kapus.

9. perc: A Juventus sem akar lemaradni: Pirlo messzebbről kísérletezett, jócskán kapu fölött ment el a labda.

8. perc: Nem spórol a lőszerrel a Roma: Osvaldo középre tartó lövését már fognia kellett Buffonnak.

7. perc: Érdekes szögletkombináció: Marquinho nem bead, hanem visszapasszol Pjanicnak, aki a 16-os sarkáról tüzel fölé.

Cristian Marchisio helyén Paul Pogba kezdett a Juvéban, aki így Andrea Pirlóval játszhat együtt. A vendégeknél Federico Peluso is eltiltott.

3. perc: A Sampdoria elleni kihagyott 11-ese miatt sokat támadott Osvaldóé az első lövés, elkerüli a kaput.

1. perc: A római lábakon útjára indult a labda.

Buffon és Totti ölelkezett a kezdés előtt, mindkét csapat hagyományos mezében: a hazaiak bordóban, a vendégek fehér-fekete hosszanti csíkosban.

A Roma éléről február elején menesztették Zdenek Zemant, helyette segítője, Aurelio Adreazzoli irányítja jelenleg a „farkasokat”. A rómaiak vezetősége állítólag megkörnyékezte a Málagát irányító Manuel Pellegrinit, de ő nemet mondott a vezetőknek.

A Juventus 55 ponttal vezeti a tabellát, mérlege: 17–4–3. A Roma a 9. helyen áll 34 ponttal, mérlege: 10–4–10.