Buffon: 1100, C. Ronaldo 2, Juventus 2, Inter 1

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.02.02. 20:40
Ronaldo nem nyugszik... (Fotó: AFP)
Az Olasz Kupa elődöntőjének első felvonásán a Juventus Cristiano Ronaldo duplájával 2–1-re legyőzte idegenben az Internazionalét, visszavágó egy hét múlva.

OLASZ KUPA
ELŐDÖNTŐ, első mérkőzés
Internazionale–Juventus 1–2
(1–2)
Milánó,Giuseppe Meazza Stadion,zárt kapuk mögött. V:Calvarese
Inter:Handanovic – Skriniar, De Vrij, Bastoni (Pinamonti, 85.) – Darmian, Barella , Brozovic (Sensi, 85.), Arturo Vidal (Eriksen, 72.), A. Young (Perisic, 66.) – Lautaro Martínez, Alexis Sánchez.Vezetőedző:Antonio Conte
Juventus:Buffon – Cuadrado, Demiral, De Ligt, Alex Sandro – McKennie (Chiellini, 89.), Bentancur (Arthur, 76.), Rabiot – Bernardeschi (Danilo, 69.), C. Ronaldo (Morata, 76.), Kulusevski (F. Chiesa, 89.).Vezetőedző:Andrea Pirlo
Gólszerző:L. Martínez (9.), ill. C. Ronaldo (26., 35. – az elsőt 11-esből)
Visszavágó február 9-én.

Hihetetlen, de a 43 esztendős Gianluigi Buffon az 1100. tétmérkőzését vívta kedd este, és bár ő aztán tényleg a világ legnagyobb támadóinak is kivédte a szemét azóta, hogy a Parma színeiben debütált (1995-ben!) a Milan és a Roberto Baggio, George Weah, Marco Simone csatárhármas ellen, minden bizonnyal örült neki, hogy Romelu Lukaku eltiltása miatt nem léphetet pályára, miként Asraf Hakimi sem.

A torinóiak nagy hiányzója a sérült Paulo Dybala volt, és egyáltalán nem remekelt támadásban a Juve, de így is két gólt tudott lőni az első félidőben, miután Ashley Young összehozott abszolúte fölöslegesen egy büntetőt, amelyet Cristiano Ronaldo értékesített, akivel aztán szinte gólt rúgatott az új olasz védőfejedelem, a 21 éves Alessandro Bastoni.

Pedig a mérkőzés elején megszerezte a vezetést a milánói csapat egy közeli Lautaro Martínez-lövéssel, de ezzel el is pukkasztotta az összes, az első félidőre a pályára vitt puskaporát.

Antonio Contének lehetett pár értő szava a legénységéhez, mert sokkal jobban futballozott az Inter a szünet után, Alexis Sánchez azonban egy helyzetet és egy ziccert is kihagyott. Levonta a tanulságot gyorsan a Juve, mert innentől kezdve még inkább a védekezésre koncentrált, de kellett egy hatalmas Buffon-bravúr is a gól elkerüléséhez.

Conte Ivan Perisicet és Christian Eriksent is pályára küldte, Andrea Pirlo Danilót, Arthurt és Álvaro Moratát dobta harcba, de újabb gól már nem született, csak Milan Skriniar, Arturo Vidal és Alexis Sánchez gyűjtött be eltiltást a második felvonásra: nagy lépést tett a kupadöntő felé a Juventus, visszavágó 9-én.1–2

Szerdán
20.45: Napoli–Atalanta (Tv: Sport2)

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Álvaro Moratának sárga lap lökésért, Skriniar dühöng, azt hittem ő kapta, reklamálásárt, eltiltás lett volna már neki!

90. perc Alexis Sánchez felrúgja Chiesát, sárga lap, és eltiltás neki is, mint Vidalnak.

Négy perc a ráadás!

89. perc McKennie le, Giorgio Chiellini be, Kulusevskit meg Federico Chiesa váltja.

88. perc Danilo beadását McKennie jobbal 24-ről a kapushoz emeli.

87. perc Arthur kap sárga lapot belemenésért.

Már 53 százalékban a Juvéé a labda.

85. perc Andrea Pinamonti és Stefano Sensi be, Brozovic és Bastoni le. Ék és támadó középpályás a pályán.

84. perc Barella jobb oldali beadása De Ligt combján csattan az ötösön. Perisic bal oldali, ballábas beadása dettó.

82. perc Okosan gurigázik a Juve, egy perce már.

80. perc Cuadrado fellöki a jobbon Bastonit egy kötény után, szabadrúgás.

77. perc Eriksen lő 19-ről jobbal a jobb alsó felé, Buffon legördülve fogja a labdát.

76. perc Ronaldo és Bentancur le, Álvaro Morata és Arthur be. CR sem boldog éppen, grimaszol.

75. perc Bastoni bal oldali beadását Barella ballal akrobatikus mozdulattal nem sokkal húzza a jobb alsó sarok mellé!

72. perc Christian Eriksen be, Vidal le, nem boldog.

71. perc Brozovic passzát Martínez jobbal 18-ról nem sokkal nyesi a bal felső sarok fölé!

70. perc Skriniart szereli Vidal passza után Martínez (!), kontra, elönzőzik.

69. perc Danilo be, Bernardeschi le, szélső helyén szélső védő.

69. perc Remek támadás, Sánchez passzol jobbra Darmianhoz, aki ballal egy remek csel után kapura lő az ötös jobb sarka elől, de véd a jobbra vetődő Buffon!

66. perc Ivan Perisic be, Young le, talán ez lendületet hoz a meccsbe.

Csak 38 százalékban a Juvéé a labda.

59. perc Sandro hatalmasat rúg Barellába, sárga lap nincs.

58. perc Sánchez lő jobbal az ötös jobb sarka elől De Lightbe. ÚJABB ZICCER!

57. perc NINCS BENT! Sánchez kap jó passzt a 16-oson Bentancur hibája után, jobbal kapura lő 14-ről, de ment a kapu elé befutó Demiral! Vidal szerelt, a chilei az uruguayit, aztán egy másik chilei lőtt, blokkolt egy török.

55. perc Hopp, Cuadrado jobbról ad be jobbal, Bernardeschi ballal 21-ről kapura lő, középről, a labda De Vrijről a jobb alsó felé pattan, de véd Handanovic, furcsa, de roppant hatásos mozdulattal.

50. perc Szép támadás, Vidal odalép azonban McKennie bokájára.

48. perc Young lőne jobbal 18-ról a léc alá, középről, de figyel Buffon.

47. perc Matthijs de Ligt nagyot rúg Barellába, aki szaltózik egyet, nem önként. Sárga lap.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Barella harmadik kanadai pontja az idényben a Juve ellen

Ebben az idényben CR már a 8. alkalommal duplázott, rekord a topligákban!

Szeret itt lenni, 8 meccsén a Meazzában 6 gólt lőtt, 3 az Internek, 3 a Milannak. Milánói skálázás.

Rugani 2013 óta tartozik a Juventus kötelékébe, kölcsönben szerepelt nevelőegyesületében, az Empoliban is ez idő alatt. A torinóiaknál 117 tétmérkőzésen kapott lehetőséget, védő létére kilenc gólja is volt ezeken. Ötszörös bajnok, háromszoros kupagyőztes.

Rugani az elmúlt hónapokat is kölcsönben töltötte, október elején Franciaországba, a Rennes-hez igazolt, ám ott csak egyetlen bajnokin jutott szóhoz. Kölcsönszerződését vasárnap bontotta fel a két klub, torinói visszatérése azonban nem tartott túl sokáig: a Juve máris továbbpasszolta a Cagliarihoz.

A Juventus kölcsönadta a szintén az olasz élvonalban szereplő Cagliarinak az ötszörös bajnok Daniele Ruganit. A hétszeres válogatott bekk az idény végéig futballozhat majd a szardíniaiaknál.

E párharc legjobb góllövői
Omar Sívori 13
Roberto Boninsegna 12
Giuseppe Meazza 12
Pietro Anastasi 9
Alessandro Del Piero 9

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Cristiano Ronaldo kap sárga lapot kezezért, majdnem maradonázott egyet.

43. perc Bastoni ballábas beadása Buffoné.

42. perc Bentancour lő jobbal 22-ről a bal alsó felé, vetődve odaér Handanovic.

41. perc CR lő két csel után ballal 31-ről jócskán a léc fölé.

Az Inter sorozatban a 11. Coppa-meccsén nem kaphatna pedig ma ki.

38. perc Arturo Vidal kap sárga lapot reklamálásért. Odacsúszott Ronaldónak, majd hevesen magyarázott.

Egy interes passzolt hátra ráadásul a felezőtől.

35. PERC CRISTIANO RONALDO ISMÉT BETALÁL, ballal 19-ről a bal alsó sarokba lő, a 16-os bal oldala mellől. Bastoni nem figyel, egy kósza passzt elhúz a kifutó kapusa elől, de szereli azonnal CR, aztán az üres kapuba lő. 1–2!

33. perc Vidal jobbal beadja, hétről nem sokkal fejeli a labdát a jobb sarok mellé nagy közelharc után Skriniar!

32. perc Alex Sandro kap sárga lapot Darmian lerántásáért.

28. perc Skriniar szép emelését Sánchez jobbal 13-ról a jobb alsó mellé töri. De les.

26. PERC CRISTIANO RONALDO jobbal a léc alá lő, Handanovic jobbra el. 1–1!

25. PERC BEZONY, és sárga lap Ashley Youngnak. Conte mosolyog...

24. perc VAR. Minimális húzás az volt, főleg az elején. Lehet 11-es?

23. perc Cuadrado löki el Handanovic kezét, a védő azért mérges, mert megrúgta Youngot, mellkason, ütközés közben. Érdekes...

21. perc Ronaldo még a játékvezetőt is kicselezi, de mérges, mert inkább előre ment volna, majd rossz a passza a középre futó Bernadeschinek.

19. perc Vidal megindulna, Bernadeschi azonnal fellöki, Sandrót meg Barella bodicsekeli.

Antonio Conte hangosan irányítja övéit, 8 meccsen 1-szer nyert csapata a Juve ellen. Két hete.

18. perc Juve-szabadrúgás 40-ről, pogó a 16-oson, rossz Cuadrado-beadással a végén, Sandro távolija meg távolról sem jó aztán.

A Juve 7 Coppa-meccse óta veretlen. Az Inter az előző hat meccsén csak egyszer lőtt kettőnél több gólt.

14. perc Merih Demiral kap sárga lapot Sánchez felrúgásáért.

9. PERC VEZET AZ INTER! Sandro beadása a kapusé, Vidal azonnal indítja Sánchezt a szélen, aki megharcol a labdáért, körömpasszából Barella ad be jobbról jobbal, De Ligt mellől LAUTARO MARTÍNEZ hét méterről, jobbal kapura lő... a jobbra vetődő Buffon még beleér, de a kapu közepében a labda. 1–0!

5. perc Ronaldo lőne ballal 17-ről, szereli becsúszva Vidal!

4. perc Vidal emel távolról szépen Darmian elé, de még szebben fut ki a kapujából Buffon.

3. perc Szép csöndes mezőnyjátékkal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fekete mezben és kék nadrágban, a vendégek fekete-fehér mezben és fehér nadrágban.

Lukakuval az Inter a meccsei 61 százalékát megnyerte, nélküle a 40 százalékát...

FELFOGHATATLAN...

A 16 nappal ezelőtti bajnoki az Inter nyerte, kettő nullára.

Mint arról már pletykálnak egy ideje Olaszországban, azt tervezi az Internazionale labdarúgócsapata, hogy lecseréli 2014-ben már átalakított címerét.

Egy kis örökmérleg: 192 találkozó, 53 milánói és 88 torinói sikerrel, 226, ill. 270 rúgott góllal.