A Juventus ismét kiejtette a kupából a Milant

2013.01.09. 20:42
Giovinco szép szabadrúgásgóllal egyenlített (fotó: Reuters)
A labdarúgó Olasz Kupa negyeddöntőjében a Juventus a rendes játékidő 1–1-es döntetlenjét követően Mirko Vucsinics góljának köszönhetően 2–1-es sikerrel búcsúztatta a Milant. A torinóiak a Lazióval találkoznak az elődöntőben.

Ugyan Gianluigi Buffon, Andrea Pirlo és Mirko Vucsinics is csak a kispadon kapott helyet a hazaiaknál, Antonio Conte nem küldte fel annyira tartalékosan a Juventust, hogy a Milan tűnjön egyértelmű esélyesnek.

Massimiliano Allegri csapata viszont tökéletesen használta ki, hogy a szokásosnál kevésbé volt határozott a zebramezesek fellépése az első percekben, és egy szép akció végén gólra is váltotta a fölényét. Az akció befejezője természetesen ismét Stephan El Shaarawy volt, de a Milan támadórészlege en bloc dicsérhető volt a gólnál. 0–1

A Juventus gyorsan reagált, és meg is büntette Francesco Acerbi hibáját, Sebastian Giovinco volt a pandúr, aki a sárga lapos megmozdulást követően remek mozdulattal helyezte a labdát a Milan kapujának jobb oldalába. A kis 12-esnek volt még egy veszélyes szabadrúgása és egy nagy helyzete is, ám ezeket a szituációkat kihúzta a Milan, amely a félidő utolsó perceiben ismét át tudta venni az irányítást a bajnoktól. 1–1

A második játékrészre aztán erőteljesen visszaesett a mérkőzés izgalmi faktora, csökkent az iram, mintha a játék helyett elkezdték volna túlgondolkodni a mérkőzést a játékosok. A kreatív megoldások helyét átvették a rossz beadások, a hosszú szöktetések, az elrontott labdaátvételek. Gyakorlatilag huszonöt percig nem történt semmi a kapuk előtt, amikor a cserék következtében újraindult a búgócsiga.

Conte a 78. percben bevetette Pirlót is, ennek ellenére a Milan talán többet birtokolta a labdát, és Boateng vezetésével többet is kísérletezett, ám Lichtsteiner helyzeténél El Shaarawy is megmutatta: ha kell, visszazár az ötöséig. A rendes játékidő utolsó perceiben Niang és egy Milan-szabadrúgás is dönthetett volna, ehelyett azonban jött a hosszabbítás.

Conténak aztán bejöttek a cserék, hiszen a ráadás alaphangját hamar megadta Mirko Vucsinics gólja, aki Paolo De Ceglie – aligha tudatos labdaérintését – követően lőtt a hálóba. A Milan sorra próbálkozott a távoli lövésekkel a folytatásban, de az egyenlítés nem jött össze. A Juventus 2–1-re nyert, így akárcsak az előző szezonban, búcsúztatta a Milant a kupától. A torinóiak a Lazióval találkoznak az elődöntőben.