A holland gólkirályjelöltet figyeli az Inter – sajtóhír

V. H. L.V. H. L.
2025.04.23. 16:18
Sem Steijn eredményessége az Inter érdeklődését is felkeltette (Fotó: Getty Images)
A Twente támadó középpályása, Sem Steijn 28 mérkőzésen 23-szor talált be a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Eredivisie), eredményessége az olasz bajnoki címvédő, Bajnokok Ligája-elődöntős Inter vezetőedzője, Simone Inzaghi figyelmét is felkeltette – írja a Tuttosport.

Remek formában játszik az idényben Sem Steijn, a holland első osztályú labdarúgó-bajnokság ötödik helyén álló Twente támadó középpályása. A 23 éves játékos 28 mérkőzésen 23 gólt szerzett az Eredivisie-ben, ezzel vezeti a góllövőlistát − nem csoda hát, hogy hazai és külföldi klubok figyelmét is felhívta magára.

A hírek szerint Hollandiából a Feyenoord már meg is tette az ajánlatát, de az olasz bajnokság címvédője, a mostani Bajnokok Ligája-kiírásban elődöntőbe jutó Inter is szívesen látná soraiban a játékost – írja az fcinternews.it a Tuttosportban szerdán nyomatásban megjelent cikke alapján.

A torinói sportlap szerint a milánói fekete-kékek fiatal játékosok szerződtetésével frissítenék csapatukat, és Steijn kitűnően beleillene a klub átigazolási stratégiájába. Az Internél a Dinamo Zagreb labdarúgója, a Hakan Calhanoglu hosszú távú pótlására szerződtetett Petar Sucic személyében már lesz egy érkező a középpályára a nyáron, így Steijn átigazolására valószínűleg akkor kerülhet sor, ha a csapatrészből még valaki elhagyja a csapatot.

A Tuttosport szerint ez a távozó Davide Frattesi lehet, akinek bizonytalan a jövője, mivel továbbra sem sikerült stabil kezdővé válnia Inzaghi csapatában. Amennyiben Frattesi továbbáll – s erre a torinói lap szerint igen komoly az esély −, akkor megnyílik az út a holland gólkirályjelölt előtt.

 

Legfrissebb hírek

Serie A: a Roma elképesztő végjáték után győzött Parmában

Olasz labdarúgás
2026.05.10. 21:35

Csiszár Henrietta: Különleges és felemelő érzés az Inter csapatkapitányának lenni

Olasz labdarúgás
2026.05.09. 07:27

Serie A: a Torino négy perc alatt fordított a Sassuolo ellen

Olasz labdarúgás
2026.05.08. 22:46

Kibontakozóban az új calciopoli? Tombol a bíróbotrány Olaszországban

Olasz labdarúgás
2026.05.08. 11:28

Bajnoki címmel ünnepelte az Inter Club Ungheria a huszadik születésnapját

Olasz labdarúgás
2026.05.06. 18:19

Chivu az Inter bajnoki címéről: Fontos fejezet egy nagy klub történetében

Olasz labdarúgás
2026.05.04. 10:55

A Torino tíz perc alatt kétgólos hátrányból állt fel az Inter ellen

Olasz labdarúgás
2026.04.26. 20:26

Kovács Bendegúz bemutatkozott a holland élvonalban

Légiósok
2026.04.23. 21:38
Ezek is érdekelhetik