„A labdarúgás manapság egy őrült világ” – a Berlusconi család eladná a Monzát

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2024.12.12. 14:31
Fotó: Getty Images
A Berlusconi család részben vagy egészben eladásra kínálja az olasz labdarúgó-bajnokságban szereplő AC Monzát.

„Az a célunk, hogy találjunk valakit, aki velünk vagy esetleg önállóan vinné tovább a klubot, úgy, ahogyan azt mi tennénk. A labdarúgás manapság egy őrült világ” – mondta Pier Silvio Berlusconi, a klubot tulajdonló Fininvest családi vállalat vezetőségi tagja, aki egyúttal az egyik főrészvényese az egyesületnek.

Az AC Monzát 2018-ban mindössze hárommillió euróért vásárolta meg a korábbi olasz miniszterelnök, Silvio Berlusconi a Fininvesten keresztül. Az együttes akkor a harmadosztályban szerepelt, ahonnan előbb a másodosztályba, majd 2022-ben az élvonalba is sikerült feljutnia. A csapat első idényét a 12. helyen zárta a Serie A-ban, a mostani kiírásban viszont gyengén szerepel és a 19., kieső helyen áll.

A klub – melynek igazgatója Adriano Galliani, aki az AC Milant is vezette, amíg Berlusconi volt a piros-feketék tulajdonosa – a 2023-as évet 60.3 millió eurós veszteséggel zárta, noha bevételei (68.3 millió euró) több mint kétszeresére nőttek.

 

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: a Győri ETO nyerte az U17-es kupát

Utánpótlássport
3 órája

Igor Tudorral hosszabbított a Juventus – hivatalos

Olasz labdarúgás
22 órája

Serie A: egymást válthatják a korábbi Milan-csatárok az újonc Pisa kispadján

Olasz labdarúgás
Tegnap, 15:50

„Kevin király megérkezett!” – a Napoli bejelentette De Bruyne szerződtetését

Olasz labdarúgás
2025.06.12. 17:03

Chivut nevezték ki az Inter új vezetőedzőjének – hivatalos

Olasz labdarúgás
2025.06.09. 16:32

Claudio Ranieri igent mondott az olasz válogatott hívására – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2025.06.09. 13:06

Távozott Balogh Botondéktól az Interhez tartó vezetőedző

Olasz labdarúgás
2025.06.09. 12:56

Reijnders aláírt, hamarosan bejelenti a Man. City – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.06.09. 12:40
Ezek is érdekelhetik