Serie A: a Milan ötöt vágott a Cagliarinak, a Bologna elintézte a Napolit

R. P.R. P.
2024.05.11. 22:49
Fotó: AFP
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójában a Bologna 2–0-ra legyőzte idegenben a Napolit, és ezzel feljött a harmadik helyre a tabellán. A Milan 5–1-re kiütötte a Cagliarit.

A Napoli–Bologna találkozó gyorsan eldőlt, hiszen Dan Ndoye és Stefan Posch góljával a vendégek már 12 perc után 2–0-ra vezettek. A Napolival 2010-ben fordult elő legutóbb, hogy bajnokin két gólt is kapott az első negyedórában. Akkor is éppen a Bologna volt az ellenfél…

Matteo Politano az első félidőben büntetőből szépíthetett volna, de kihagyta a kísérletét.

A Bologna a mai győzelemmel már 67 pontos, és ez a klub történetének legjobb szereplése a hárompontos rendszer bevezetése óta. Ha az 1963–1964-es évadra is alkalmazzuk ezt, a Bologna akkori produkciója 70 pontot ért. Vagyis ha a mostani együttes a maradék két fordulóban legalább négy pontot szerez, akkor a klubtörténet legjobb teljesítményét nyújtja majd.

A Milan–Cagliari meccsen Christian Pulisic a 11. és a 12. gólját is megszerezte. A 2005–2006-os évadban Kaká 11 találtot jegyzett (büntetőket nem számítva), így az amerikai középpályás ebben a vonatkozásban túlszárnyalta a brazil klasszist és a többi Milan-játékost az azóta eltelt időszakban. A Milan kiütéssel nyert, és már csak a Juventus lehet veszélyes a második helyére.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Napoli–Bologna 0–2 (Ndoye 9., Posch 12.)
Milan–Cagliari 5–1 (Bennaszer 35., Pulisic 59., 87., Reijnders 74., Rafael Leao 83., ill. Nández 63.)
VASÁRNAP
12.30: Lazio–Empoli (Tv: Sport2)
15.00: Genoa–Sassuolo
15.00: Hellas Verona–Torino (Tv: Sport2)
18.00: Juventus–Salernitana (Tv: Sport2)
20.45: Atalanta–Roma (Tv: Sport2)
HÉTFŐ
18.30: Lecce–Udinese
20.45: Fiorentina–Monza
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Frosinone–Internazionale 0–5 (Frattesi 19., Arnautovic 60., Buchanan 77., Lautaro Martínez 80., M. Thuram 84.)