Sportszerűségből ötös! Az Inter a kiesés elől menekülő ellenfelét is kiütötte

CS. M.CS. M.
2024.05.10. 23:02
Frosinone Calcio v FC Internazionale - Serie A TIM
Több mint két hónapos szünet után újra betalált Lautaro Martínez a Serie A-ban (Fotó: Getty Images)
A már bajnok Inter 5–0-ra legyőzte péntek este a kiesés elől menekülő Frosinonét a Serie A 36. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A scudetto birtokában, s a 19. helyezett Sassuolo elleni vereséget követően többen aggódhattak amiatt a bennmaradásért harcoló csapatok közül, hogy az Inter kellően komolyan veszi-e majd a Frosinone elleni pénteki bajnokit. Nos, nem kellett csalódniuk, a bajnok újra elővette legjobb formáját, és bár a szünetben még csak eggyel vezetett, 5–0-ra kiütötte a 16. helyen álló ellenfelét.

A mérkőzésen betalált (és egy gólpasszt is kiosztott) Lautaro Martínez, aki február óta volt először eredményes – de így is simán gólkirály lesz. Az argentin csatár 24 találatnál jár, a mögötte második Dusan Vlahovics (Juventus) 16-nál...

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Frosinone–Internazionale 0–5 (Frattesi 19., Arnautovic 60., Buchanan 77., Lautaro Martínez 80., M. Thuram 84.)