Serie A: kettővel verte meg a Bologna a Fiorentinát

Sári RolandSári Roland
2024.02.14. 21:32
Volt minek örülni Bolognában (Fotó: Twitter/Bologna FC)
A Bologna 2–0-ra legyőzte a Fiorentinát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

A hazaiak már a 12. percben vezetést szereztek. Riccardo Orsolini mutatott be gyönyörű szólót, aminek a végén magabiztosan lőtte a labdát a hálóba, előnyhöz juttatva csapatát. Ebben a félidőben Orsolini közel volt hozzá, hogy növelje a különbséget, ám les miatt visszafújták a játékvezetők a találatát.

A vendéggárda gólt nem szerzett, de végig nagy nyomást helyezett ellenfelére. Számos helyzetet ki tudtak alakítani a „violák”, viszont hiába a sok lehetőség, egyiket sem tudták kihasználni. Az utolsó percekig kétesélyes volt a találkozó, majd a 95. percben Jens Odgaard is betalált szép beadás után, amivel megpecsételte a vendégek sorsát. 2–0