Serie A: levonult a Milan a pályáról az Udinese ellen, majd visszajött, és győzött

R. P.R. P.
2024.01.20. 23:46
Maignan rasszista bekiabálásokra hivatkozva levonult a pályáról (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Milan 3–2-re legyőzte az Udinesét.

Az első félidőben a Milan 1–0-ra vezetett Ruben Loftus-Cheek góljával, amikor a vendégek kapusa, Mike Maignan rasszista bekiabálásokra hivatkozva levonult a pályáról a csapattársakkal együtt. Emiatt hét percre félbeszakadt a meccs, de utána Stefano Pioli csapata visszatért, és folytatta a játékot.

Bár az Udinese egyenlített (Lazar Szamardzsics), majd a vezetést is megszerezte a második félidő közepén (Florian Thauvin), a 83. percben a Milan Luka Jovics révén 2–2-re alakította az állást.

A ráadásban a Milan mondta ki a végső szót, pontosabban Noah Okafor, aki a 93. percben szerzett találattal kiharcolta a győzelmet csapatának. 2–3

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ
Udinese–Milan 2–3 (Szamardzsics 42., Thauvin 62., ill. Loftus-Cheek 31., Jovics 83., Okafor 90+3.)