Serie A: nehezen győzött a Lazio, a Bologna kikapott

D. S. B.D. S. B.
2024.01.14. 22:03
Felipe Anderson gólja elég volt a Laziónak a Lecce ellen (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén a Lazio sorozatban negyedik győzelmét aratta a Lecce elleni 1–0-s hazai sikerrel, így megelőzte a tabellán a Bolognát, amely délután pont nélkül távozott Cagliariból. Este az Udinese közel járt idénybeli harmadik győzelme megszerzéséhez, ám a Fiorentina a hajrában egyenlített, így az udineiek már 12 döntetlennél járnak.

Hiába várta jobb előjelekkel a legutóbbi három meccsén nyeretlen Lecce elleni hazai találkozóját a három győzelemből érkező Lazio, Maurizio Sarri csapata pocsék első félidőt produkált, alig volt veszélyes az ellenfél kapujára, miközben a vendégek többször is megtornáztatták Provedelt.

A második félidőre jóval támadóbb szellemű Lazio érkezett a pályára, s nem is állt távol a vezetéstől, de Luis Alberto lövése nem sokkal célt tévesztett.

De ami késett, nem múlott, az 58. percben szép támadás végén Felipe Anderson talált közelről Falcone kapujába (0–1, VIDEÓ ITT). A hátrány megtörte a Leccét, amelynek hiába volt még ideje az egyenlítésre, alig jutott el az ellenfél kapujáig, miközben a rómaiak lezárhatták volna a meccset. Végül elegendő volt számukra az egygólos siker is, amellyel – mint utóbb kiderült – megelőzték a Bolognát.

A Thiago Motta vezette piros-kékek ugyanis nem bírtak a Cagliarival annak otthonában. Pedig jól kezdték a mérkőzést a vendégek, s a labdabirtoklásban megmutatkozó fölényüket Riccardo Orsolini pimasz góljával váltották gólra a félidő közepén – az ötszörös válogatott csapatkapitány előbb harciasan megszerezte Stefan Posch felívelt labdáját, majd éles szögből a szöget nem túl jól záró kapus mellett a rövid oldalon beemelte a labdát a kapuba. Tíz percen belül érkezett a hazai egyenlítés, amikor egy újabb hosszú indítást Andrea Petagnavédőjétől elszakadva eltolt a kilépő kapus mellett, s az üres kapuba helyezett – néhány pillanattal korábban még a másik kapu előtt éppen Orsolininek volt nagy ziccere, de 0–2 helyett 1–1 virított az eredményjelzőn...

A szünet után sem változott a játék képe, a vendégek birtokolták többet a labdát, rövid passzokkal próbáltak támadásokat építeni, ám az egész második félidőben csak egyetlen, kaput eltaláló lövésig jutottak. A Cagliari meg még addig sem, mégis begyűjtötte a három pontot, mert a 69. percben Riccardo Calafiori belebotlott a balról laposan belőtt labdába, amely a saját kapujának bal alsó sarkában kötött ki.2–1

A Bologna sorozatban negyedik tétmeccsén szenvedett vereséget, míg a Cagliari a négy bajnokiján és egy kupameccsén át tartó nyeretlenségi szériájának vetett véget.

Kora este a liga „döntetlenkirálya”, az eddigi 19 forduló alatt 11-szer ikszelő Udinese Firenzébe látogatott, ahol egész sokáig úgy állt a meccs, hogy a vendégek megszerzik idénybeli harmadik győzelmüket azt követően, hogy a 10. percben előnybe kerültek Sandi Lovric révén.

A hazaiak csak a második félidőben tudtak válaszolni Lucas Beltrán jóvoltából (szép mozdulattal csúsztatott a hosszúba) szintén tíz perccel a kezdés után. Negyedórával később aztán Lovric a gólja után gólpasszt is jegyzett, átadásábólFlorian Thauvin helyezett a bal alsóba 12 méterről. Percek választották csak el a harmadik győzelmétől az Udinesét, amikor a kezezés után megítélt büntetőből M'Bala Nzola 2–2-re alakította az eredményt.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Lazio–Lecce 1–0 (Felipe Anderson 58.)
Cagliari–Bologna 2–1 (Petagna 31., Calafiori 69. – öngól, ill. Orsolini 24.)
Fiorentina–Udinese 2–2 (Beltrán 55., Nzola 87. – 11-esből, ill. Lovric 10., Thauvin 73.)