Serie A: a Roma a végjátékban mentett pontot hazai pályán

K. B.K. B.
2023.08.20. 20:37
Andrea Belotti a 82. percben mentett pontot a Romának (Fotó: Getty Images)
Az utolsó 10 percben mentett pontot a Roma a Salernitana ellen, míg az Atalanta 2–0-ra legyőzte a Sassuolót vasárnap, az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2023–2024-es idényének nyitó fordulójában.

Jól kezdett a Roma, a 17. percben Diego Llorente távolról ívelte fel a labdát, amely Andrea Belotti előtt pattant – a védők rosszul fogták a támadót, aki ügyesen indult meg 20 méterről, majd az utolsó hátvéden is átjutva a kapu bal alsó sarkába gurított (1–0 – VIDEÓ ITT!).

Az első félidő végéhez közeledve egyenlített a vendégcsapat, Antonio Candreva lőtt védhetetlen erővel a jobb felsőbe (1–1 – VIDEÓ ITT!).

A második játékrész legelején ismét Candreva jelentkezett, még az elsőnél is nagyobb találattal: a tizenhatos jobb sarkánál jobbal vette át a labdát, áttette, s ballal a hosszúba lőtt (1–2 – VIDEÓ ITT!). A végjátékban Belotti emelkedett jól Leandro Paredes szögeltére, fejjel mentett pontot csapatának (VIDEÓ ITT!), 2–2-es döntetlen lett a meccs végeredménye.

Sokáig úgy tűnt, hogy Atalanta is iksszel nyit, ám a 84. percben Charles De Ketelaere (VIDEÓ ITT!), míg a 93.-banNadir Zortea (VIDEÓ ITT!) is gólt lőtt, így 2–0-s sikert ért el a Sassuolo otthonában.

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ
Roma–Salernitana 2–2
(Belotti 17., 82., ill. Candreva 36., 49.)
Sassuolo–Atalanta 0–2
(De Ketelaere 84., Zortea 90+3.)

KORÁBBAN
Genoa–Fiorentina 1–4 (Biraschi 58., ill. Biraghi 5., Bonaventura 11., Nicolás González 40., Mandragora 56.)
Internazionale–Monza 2–0 (Lautaro Martínez 8., 76.)

Empoli–Verona 0–1 (Bonazzoli 75.)
Frosinone–Napoli 1–3 (Harrui 7. – 11-esből, ill. Politano 24., Osimhen 42., 79.)